Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 5 Kolay Yolu

A+
A-
Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 5 Kolay Yolu

Web sitenize ziyaretçi çekmek için arama, sosyal, e-posta ve daha fazla fikir mevcuttur.

Günümüz dünyasında web sitesi oluşturmak, markanın başarısına giden en önemli adımlardan biridir. Çevrimiçi bir varlık oluşturmak ve işinizi büyütmek için gerekli temel budur.

s8cywv7a3wjxii5

 1. Web sitenizi organik aramalar için optimize edin

Birçok iş ilişkisi, birisi bir web sitesini bulmak için arama motoruna bir kelime veya kelime öbeği yazdıktan sonra oluşur. İşte normal arama budur. İnsanların şu anda web sitenizi bulmak için kullandığı arama terimlerini biliyorsanız, daha fazla ziyaretçi çekmek daha kolaydır.

Bu terimler, bir marka veya ürün adı gibi size özel olabilir.

Google Analytics’te web sitenizin ziyaretçilerinin geçmişte sizi bulmak için hangi terimleri kullandığını görebilir ve bu anahtar kelimeleri web sitenizin içeriğini optimize etmenize yardımcı olması için kullanabilirsiniz. Rakiplerinizin web sitelerinde, sosyal medyada veya e-postalarda kullandığı terimlere bir göz atmak da öğretici olabilir.

Google Search Console web sitenizin arama sonuçlarında ne sıklıkta göründüğünü, hangi arama terimlerinin en çok ziyaretçiyi çektiğini ve arama sonuçlarında sitenizi kaç kişinin tıkladığını görmek için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz araçtır.

Bu ipuçları, işinizi en iyi şekilde yapmanıza yardımcı olabilir.

Web sitenizi bulunabilir yapın. Google ve Bing gibi arama motorlarının bunları ortaya çıkarabilmesi için sitenizin teklifleriniz ve faydaları hakkında kapsamlı açıklamalara sahip olduğundan emin olun. Ayrıca, web siteniz için açıklayıcı bir SEO başlığı oluşturun. Bu, web sitenizi oluştururken eklenebilir ve insanların sizi bulması için bir yol daha sağlar.

Web sitenizin içeriğinden yararlanın. Blog gönderileri, makaleler, izleyici referansları ve diğer içerikler arama sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olur ve ziyaretçileri web sitenize getirir.

Görsellerinizi optimize edin. Arama motorları kelimeleri dizine ekleme konusunda görsel öğelerden çok daha iyi olsa da mobil cihazlarda görüntülenmek üzere optimize edilmişlerse, görseller ve videolar Google sıralamanızı yükseltmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, arama motoruna yorumlaması için bir metin alternatifi sunmak için her görselin görseli açıklayan kısa bir alternatif metin içerdiğinden emin olun.

2. Özel açılış sayfasıyla ziyaretçileri karşılayın

Bir web sitesi ziyaretçisini yalnızca ilgilendikleri konuları içeren özel bir açılış sayfasına yönlendirmek, web sitenizle ve nihayetinde işletmenizle etkileşim kurmalarına yardımcı olur. Web sitesi ziyaretçilerinin önceliklerine göre uyarlanmış içeriği vurgulayan sayfalar oluşturmak için kitle verilerini kullanın. Bu, birinin okuduğu gönderilere veya araştırdığı bir ürünün yeni özellikleriyle ilgili güncellemelere dayalı özel bir promosyon olabilir.

Kişileriniz için etiketler oluşturarak bu kişiselleştirilmiş mesajlaşmayı devam eden pazarlamanıza dahil edebilirsiniz.

Bir kayıt formu içeren açılış sayfası oluşturursanız, o sayfa için bir etiket oluşturabilirsiniz, böylece hedef kitlenize katılan herkes gelecekteki kişiselleştirilmiş e-posta erişimi için etiketlenir. Etiketler, yeni aboneler için hedeflenen e-postaları kolayca göndermenize yardımcı olur.

3. Sitenizi dijital reklamlarla tanıtın

Onları internette gördünüz: çevrimiçi kurslardan güneş gözlüklerine ve çok daha fazlasına kadar her şeyi tanıtan reklamlar. Bu reklamlara dijital veya banner reklamlar denir ve bir web sitesine veya kampanyaya özel bir açılış sayfasına ilgi çekmek için tasarlanmıştır.

Facebook gibi web sitelerinde veya Instagram gibi uygulamalarda dijital reklamlar, yaş, cinsiyet, ilgi alanları veya eğitim düzeyi gibi unsurlara göre ayrılmış, son derece özel gruplara hedeflenebilir. Web sitenizi ziyaret edenlerin etkinlikleri hakkında sahip olduğunuz veriler (hangi sayfalara veya ürünlere ne zaman baktıkları gibi), sunduğunuz bir şey için pazarda bulunan kişileri hedeflemek için reklamları kolayca oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olabilir.

Ücretli medya stratejisi ve reklamlarınızın nereye yerleştirileceği, reklamların ne kadar süreyle yayınlanacağı, bir kampanyadan ne tür sonuçlar bekleneceği ve zaman içinde performanslarının nasıl iyileştirileceği gibi konularda yardımcı olacak bir danışman veya ajans talep edebilirsiniz.

4. E-posta ile web sitenize ilgi çekin

İlgi oluşturmanın denenmiş ve gerçek bir yolu e-postadır. E-posta, hedef kitlenizi hedeflemek ve bilgilendirmek ve insanları web sitenizdeki belirli sayfalara yönlendirmek için güçlü bir sosyal yardım aracı olabilir. E-posta promosyonlarının 2 ana biçimi vardır.

E-posta bültenleri, satışlar veya etkinlikler gibi faydalı bilgiler ve promosyonlar içerebilir. Bir makaleyi okumak veya bir tekliften yararlanmak için kitle üyelerini web sitenize yönlendirebilirler. Bunlar size çok sayıda yeni web sitesi ziyaretçisi getirmese de, en iyi hedef kitlenizden, yani sizi zaten tanıyanlardan ziyaretler ve satışlar elde etmenin güçlü bir yolu olabilir.

Promosyon e-postaları belirli satışları veya olayları vurgulayabilir. Örneğin, mağazanızda bir şarap tadımı veya bir sandık gösterisi ya da yayınladığınız yeni bir videonun tanıtımını yapabilirsiniz.

Her iki durumda da, haber bülteninizin veya teklifinizin en uygun segmentlere uyarlanmış sürümlerini göndermek için verilere dayalı olarak e-posta hedef kitlenizi segmentlere ayırabilirsiniz.

5. Kitlenizi sosyal medyada hedefleyin

Makaleler, fotoğraflar veya promosyonlar gibi web sitenizde barındırdığınız içeriğin aynılarından bazılarını yayınlamak için sosyal medyayı kullanıyor olabilirsiniz. Mesajınızı güçlendirmenin yanı sıra sosyal medyanın web sitesi ilgisini de artırabileceğini biliyor muydunuz? Örneğin, web siteniz e-ticareti destekliyorsa, sosyal medyada bir satışın tanıtımını yapabilir ve buna ilgi çekebilirsiniz.

İpucu, mesajınız için en uygun ve etkili bir şekilde yönetebileceğiniz sosyal kanalı seçmektir. Bu, iş modelinize ve hedeflemek istediğiniz kitleye bağlı olarak değişecektir. Örneğin, profesyonel bir kitleye bir tanıtım belgesi veya web semineri tanıtmak istiyorsanız LinkedIn iyi bir seçimdir, Instagram ise ürün görselleri gibi görsellere daha fazla katkıda bulunur.

Atakdomain.com üzerinden alan adı ve hosting ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, Hazır Site Aracı ile kodlama bilmeden web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Buna çaba harcamaya değer.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.