Safari’ de Adres Çubuğu Yukarıda Aşağıya Nasıl Alınır?

iOS
A+
A-
Safari’ de Adres Çubuğu Yukarıda Aşağıya Nasıl Alınır?

Kullanıcıların kişisel deneyimlerini artırmak için her türlü imkanı sunan Apple, Safari’ de Adres Çubuğu’ nu ekranın altında ya da üzerinde kullanabilmeye olanak sağlıyor.

Sistemi iOS 15 sürümüne güncellendiğinde Safari adres çubuğu ekranın altında bulunuyordu, Şimdi ise yukarıda yer alıyor” Bu durumu eski haline yani aşağıya nasıl getirebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Kullanım kolaylığı ve etkileyici performansı ile farklı tarayıcıların kullanılmasını ortadan kaldıran Safari‘ de kullanıcılar

https://www.puttygen.net/

, Ayarlar’ da yapılacak değişiklikle Adres Çubuğu’ nu ekran üzerine ya da altına taşıyarak çalışma şeklini kolaylıkla belirleyebilirler.

safari-de-adres-cubugu-yukarida-asagiya-nasil-alinir-1

Safari’ de Adres Çubuğunu Aşağı Almak

Kullanıcılar, Ayarlar’ da birkaç basit adımı gerçekleştirerek “Sekme Çubuğu” ve “Tek Sekme” seçenekleri arasında geçişi kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Safari’ de adres çubuğunun aşağıda değilde, yukarıda yer alması ya da tam tersi bir durumun olması” aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Kullanıcılar bu ayar ile oynayıp, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, adres çubuğunun aşağıda yer almasını sağlayabilirsiniz.

  • Önecelikli olarak Ayarlar’ ı açın ve Safari seçeneğine gidin
  • Safari sayfasında Sekme Çubuğu veya Tek Sekme seçeneklerinden birini seçin
safari-de-adres-cubugu-yukarida-asagiya-nasil-alinir-2

Seçenekler arasından hangi seçeneği seçerseniz seçin, Safari size tercih ettiğiniz adres çubuğu deneyimini verecek şekilde anında geçişi sağlayacaktır. Tabiki, adres çubuğunun üstte yer alması bazı özelliğin kaybı anlamını da taşımaktadır.

Safari’ de Kaydırma ile Sekme Değiştirme

Web sitesi sekmeleri arasında geçiş yapabilmenin kolaylığı, adres çubuğunun alt tarafta yer alması ile sağlanmaktadır.

Adres çubuğunda parmağın sola veya sağa kaydırılmasıyla, sekmeler arasında kolaylıkla geçişi sağlayabilirsiniz. Ayrıca son sekmedeyken sola kaydırarak ta hızlı bir şekilde Safari sekmesi açabilirsiniz.

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, gerekli olan işlemin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dilerseniz, Eski Sekmeleri Kapatmayla Uğraşmayın, Bırakın Safari Kapatsın! bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

Safari’ de Sayfa Yenileme Hareketi” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Safari’ de Önceki Sayfalara Dönmenin Pratik Yolu” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Esra dedi ki:

    Evet aynı şekilde benim de bu durum başıma gelmişti. Bir şekilde öğrenip yapmıştım. Anlatımınız çok iyi emeğinize sağlık

    1. KILIC dedi ki:

      güzel yorumlarınız için teşekkür ederim Esra hanım