Netflix Hesabını Kullananları Nasıl Görebilirim?

Netflix Hesabını Kullananları Nasıl Görebilirim?

Film, dizi, belgesel ve daha fazlasının internete bağlı cihazlar üzerinden rahatlıkla izlenilmesini sağlayan bir yayın hizmeti olarak adlandırılan Netflix‘ de kullanıcılar, herhangi bir paket satın aldıklarında bu alınan paketi arkadaş çevresi ile paylaşarak aylık ödemeyi de paylaşırlar. Aslında Netflix’ in paketleri bu şekilde sunma sebebi, aynı kullanıcı hesabıyla farklı cihazlardan hesaplarını kullanabilmesi içindir. Satın alınan bir hesaba birden çok IP adresi üzerinden giriş yapılıyorsa, bu durum Netflix hesabının farklı kişiler tarafından kullanıldığını göstermektedir. Netflix hesabının kullanımından şüphe duyuyor, bunu nasıl öğrenebilirim diyorsanız yapılması gereken işlemle alakalı bilginin detayına BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Aşağıdaki işlemleri uygulayarak, Netflix hesabına giriş yapanları kontrol edebilirsiniz.

Netflix Hesabını Kullananları Görme

  • Öncelikli olarak aşağıda yer alan linki adres çubuğuna kopyalayın

https://www.netflix.com/YourAccount

  • Gerekli e-posta veya telefon numarası ile beraber parolanın da girilmesiyle Netflix hesabına girişi sağlayın
  • Daha sonra Ayarlar ekranında “Bağlı cihazların yakın zamandaki izleme etkinliği” seçimine tıklayın
  • Hesabınızın en son kullanıldığı cihazlar ve konumlar” ekranında Tarayıcı’ nin yanı sıra Akıllı TV, Android, iPhone gibi tüm cihaz ve IP adreslerini, konum bilgilerini buradan görebilirsiniz


Son olarak bu ekranda tanımadığınız herhangi bir IP adresi veya cihaz görürseniz tüm cihazlarda oturum kapatarak, Netflix hesap şifresini değiştirebilirsiniz.

“Netflix Hesabını Kullananları Nasıl Görebilirim?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.