AirPods ile Ortam Dinlemesi Nasıl Yapabilirim?

A+
A-
AirPods ile Ortam Dinlemesi Nasıl Yapabilirim?

AirPods’ un işitme cihazı olarak kullanılabileceğini biliyor muydunuz? bugünkü yazımızda, bu konuya değinelim istedik.

AirPods’ a sahip kullanıcılar, iPhone cihazlarını bir yerde bırakıp başka bir odaya gittiklerinde ortamdaki sesleri uzakta bile işitebilirler. AirPods, iPhone’ un kapsama alanında iken, diğer odada söylenenleri rahatlıkla duyabilirsiniz. “Casusluk veya gizli dinleme gibi!

Canlı Dinleme (Live Listen) Özelliğini AirPods ile Kullanma

iPhone cihazları ile ortamdaki sesi rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Bunun içinde herhangi bir programa ihtiyacınız yok! Tabi, iOS 12 ve üzeri sisteme sahip iPhone ile AirPods kablosuz kulaklıklara eklenen Canlı Dinleme özelliği sayesinde bu mümkün. Gürültülü ortamlarda işitmede güçlük çekiyor veya evde farklı bir odada bebeğin sesini dinlemek istiyorsanız gerçekten harika bir özellik. Canlı Dinleme (Live Listen) özelliğini AirPods ile kullanabilmenin yolunu aşağıdaki adımları uygulayarak ulaşabilirsiniz.

Öncelikli olarak Canlı Dinleme özelliğini Denetim Merkezi‘ ne eklemeniz gerekiyor.

Canlı Dinleme özelliğini Denetim Merkezi’ ne eklemek için;

 • iPhone cihazınızdan Ayarlar‘ a ve ardından Denetim Merkezi‘ e giriş yapın
 • Daha sonra Dahil Edilen Denetimler içerisine “İşitme” özelliğini Daha Fazla Denetim kısmından ekleyin. Bunun için İşitme simgesi yanında bulunan “+” işaretine dokunun
airpods-ile-ortam-dinlemesi-nasil-yapabilirim-1
 • Daha sonra yapılan işlemi geri tuşu ile Ayarlar’ a ekranına dönerek kaydedin

Canlı Dinleme özelliğini etkinleştirmek için;

 • AirPods kulaklığınızı şarj kurusundan çıkartıp

  https://www.puttygen.net/

  , kulağınıza takın. Sesi duyduysanız, iPhone cihazına bağlantı kurulmuş demektir
 • Daha sonra Denetim Merkezi’ ndeki işitme (kulak) simgesine dokunun
airpods-ile-ortam-dinlemesi-nasil-yapabilirim-2
 • Çıkan pencerede Canlı Dinleme (Live Listen) dokunarak, Açık konuma getirin
airpods-ile-ortam-dinlemesi-nasil-yapabilirim-3
 • Artık iPhone’ unuzu kilitleyip, dinlemek istediğiniz yere bırakabilirsiniz
airpods-ile-ortam-dinlemesi-nasil-yapabilirim-4

Dinleme işlemini bitirmek istediğinizde ise yine Denetim Merkezi’ ndeki işitme simgesine dokunun. Çıkan pencerede Canlı Dinleme (Live Listen) dokunarak, Kapalı konuma getirmeniz yeterli olacaktır.

İyi bir ses kalitesi için dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • iPhone cihazınızı, daha iyi duymak istediğiniz alana yönlendirin (Canlı Dinleme, telefonunuzun alt kısmında yer alan mikrofonu kullanılır)
 • iPhone cihazınızı duymak istediğiniz kişiye mümkün olduğunca yakın bir şekilde ayarlayın (Mikrofon ortamdaki sesleri almaya devam edeceğinden en iyi şekilde çalışması için cihazınızı mümkün olduğunca yakında tutun)
 • Daha da iyi ses kalitesi için iPhone cihazınızın ses seviyesini orta veya biraz yukarı getirin (Ses seviyesini sona getirirseniz, ortamdaki sesler dahil olmak üzere her şeyin sesi daha da artacak, asıl duyulması istenilen sesi duyamayacaksınız)

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, gerekli olan işlemin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dilerseniz, AirPods Durum Işıkları Ne Anlama Geliyor? bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

AirPods Otomatik Geçişi Devre Dışı Bırakma” haberini okumak için buraya tıklayın

Pil Ömrü için AirPods’ ları Kapatın!” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.