WhatsApp’ ta Yedekleme Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ ta Yedekleme Kapatma Nasıl Yapılır?

Telefondaki fotoğraf, video, kişiler ya da konum bilgilerinin başka kullanıcılarla paylaşılabilmesini mümkün kılan WhatsApp’ ta, mesajları yedeklemek istemeyen kullanıcılar elbette ki var. İşte WhatsApp yedekleme kapatma işlemi!

Kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran popüler uygulama WhatsApp, uzun zamandır hayatımızın önemli bir parçası durumunda. Görüntülü görüşmekten tutunda dosya göndermeye kadar anlık mesajlaşmada ihtiyaç duyulabilecek her türlü imkanı kullanıcılarına sunan WhatsApp’ ta mesajları yedeklemek isteyebilirsiniz. Ancak bunun tam tersine WhatsApp’ ta yedekleme kapatma işlemini de tercih edebilirsiniz.

Mesajlaşmalara önem vermeyen yani anlık kullanımlarda ya da herhangi bir mesajı saklamayı sevmeyen kullanıcılar, WhatsApp’ ta yedekleme özelliğini kapatmak istemektedir.

WhatsApp’ ta Yedekleme Kapatma İşlemi [ iOS & Android ]

 • Öncelikli olarak telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın
 • Ayarlar menüsüne girdikten sonra sırasıyla Sohbetler > Sohbet Yedeği yolunu takip edin
whatsapp-ta-yedekleme-kapatma-nasil-yapilir-1
 • Bu ekranda almış olduğunuz son yedek hakkında detaylı bilgileri görebiliyorsunuz
 • Bu kısımda tek yapmanız gereken Otomatik Yedekleme ve ardından Kapalı seçimine tıklamak

Yapılan bu işlemlerin ardından artık hiçbir mesajınız yedeklenmeyecek. Tabi bu karardan vazgeçerseniz, tekrardan sohbet yedeği ekranına gelerek Şimdi Yedekle‘ ye tıklayabilirsiniz. Bu şekilde manuel yedekleme gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda, gerekli olan işlemin nasıl yapılacağı bilgisini detaylı bir şekilde anlattık. Ayrıca dilerseniz, WhatsApp’ ta Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir? bu içeriğimize de bir göz atabilirsiniz.

Peki, siz paylaşmış olduğumuz bu yöntem hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmına yazarak, bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

WhatsApp’ da Sohbet Konuşmalarını Sabitleme Ne İşe Yarar?” haberini okumak için buraya tıklayın

WhatsApp’ ta Bireysel veya Grup Sohbetlerinin Dışarı Aktarımı” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Asuman dedi ki:

  Aynen yedekleme yapmayan kullanıcılardan birisiyim. Paylaşımınız harika. Basit bir anlatım her kesin anlayacağı şekilde anlatılmış, ben bile rahatlıkla anladığıma göre. Tek kelime ile HARİKA

  1. KILIC dedi ki:

   güzel yorumlarınız için teşekkür ederim