iPhone Ekranının Otomatik Olarak Kapanması Nasıl Engellenir?

iPhone Ekranının Otomatik Olarak Kapanması Nasıl Engellenir?

Pil ömrünü korumaya yardımcı olduğundan veya meraklı insanların cihaza izinsiz erişimini engellendiğinden çoğu kişi tarafından kullanılan Otomatik Kilit özelliği, her ne kadar faydalı olsa da web sayfalarını uzunca süre okumaya meraklı olan kişiler için ekranın kapanması sinir bozucu olabilmektedir. Peki ” iPhone’ da otomatik olarak ekranın kapanmasını nasıl engelleyebilirim? ” sorusuna gelin beraber yanıt bulmaya çalışalım.

iPhone ekranının otomatik olarak kapanmasını engelleme

iPhone’ da otomatik kilit özelliğini devre dışı bırakmaya karar verdiyseniz, yapılması gereken işlem için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak iPhone cihazınızdan Ayarlar‘ a girin
  • Ardından gelen listeden Ekran ve Parlaklık menüsünü açın
  • Daha sonra açılan listede yer alan Otomatik Kilit seçeneğine dokunun
  • Buradan Asla seçimine tıklamanız yeterli olacaktır

Asla seçimini tıkladıktan sonra artık cihaz hiçbir şekilde kilitlenmeyecektir. Kilitlemek istediğinizde ise kilit düğmesine dokunmamız yeterli olacaktır.

Otomatik Kilit özelliğini tamamen devre dışı bırakmak yerine cihazın kilitlenme süresi 30 saniyeden 5 dakikaya kadar da çıkarabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.