iPhone’ da Çağrı Geldiğinde Zil Sesi Düşüyordu, Artık Düşmüyor!

iOS
A+
A-
iPhone’ da Çağrı Geldiğinde Zil Sesi Düşüyordu, Artık Düşmüyor!

Kullanıcı odaklı tasarlanan ve gelişen teknoloji ile de bir çok kolaylık sunan iPhone cihazları, yine harika bir özelliği bizlere sunuyor. Bu özellik sayesinde biri sizi aradığında telefon panikle çaldığı anda sadece bir göz teması ile zil sesinin seviyesini otomatik olarak düşürebiliyorsunuz. “Daha önce biri beni aradığında zil sesi oldukça yüksek başlıyor, ekrana baktığımda ise zil sesi düşüyordu. Ama artık düşmüyor!” bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Apple’ ın iPhone X veya daha sonraki modellerinde arama geldiğinde, normalde yüksek zil sesi çalıyor ekrana bakıldığında ise zil sesi kısılıyor diğer bir değişle azalıyor. Face ID için Dikkat Gereksin özelliği; “telefon çaldığında ekrana bakarsanız lensler ekrana baktığınızı algılayarak, sesin otomatik olarak kısılmasını sağlıyor” özelliğin farkında olmayan kullanıcılar, bu durumun donanımsal bir sorun olduğunu düşünmekte. Farkında olup bu özellikten rahatsızlık duyan kullanıcılar ise devre dışı bırakabilmekte.

Çağrı geldiğinde zil sesi düşüyordu, ama artık düşmüyor!” aslında bu durum sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı pasif duruma getirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, çağrı gelip ekrana baktığınızda zil sesinin kısılmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone’ da Face ID için Dikkat Gereksin Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

  • Öncelikli olarak Ayarlar menüsüne dokunun ve ardından Face ID ve Parola‘ ya dokunun
  • Burada parolanızı girerek, Face ID ve Parola ekranına ulaşın
iPhone-Dikkat-Farkindaligi-Özellikleri-1
  • Dikkat başlığı altında yer alan pasif durumda olan Face ID için Dikkat Gereksin‘ i aktif hale getirin

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Çağrı Geldiğinde Zil Sesi Düşüyordu, Artık Düşmüyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

iPhone’ da Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Mesajlarım Siliniyor!” haberini okumak için buraya tıklayın

“iPhone Aramaları Otomatik Cevaplıyor!” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.