AirPods Otomatik Geçişi Devre Dışı Bırakma

A+
A-
AirPods Otomatik Geçişi Devre Dışı Bırakma

Gürültü önleme özelliği, ses performansı ve uzun pil ömrü ile kullanıcıların tercihleri arasında yer alan AirPods ve AirPods Pro kulaklarına iOS 14 ile beraber otomatik geçiş özelliği eklenmişti. Bu özellik sayesinde herhangi bir Apple cihazında içerik oynatıldığında, AirPods bağlantısı otomatik olarak o cihaza geçişi sağlıyor. Her ne kadar güzel bir özellik olarak görünse de, bazı kullanıcılar için kullanışsız olabiliyor. Bu durum karşısında kullanıcılar, her cihaza manuel bağlanmayı tercih ediyor. Tam da bu durum karşısında AirPods otomatik geçişi nasıl kapatılır? sorusu karşımıza çıkıyor.

Macbook ve iPhone’ u sürekli olarak kullanıyorsanız, AirPods kulaklıkların cihazlar arası otomatik geçişi kullanışlı olarak görünebilir. Ancak Macbook’ ta herhangi bir video oynatırken aynı zamanda telefonunuzda müzik dinleme gibi bir alışkanlığınız varsa, otomatik geçiş bu noktada sıkıntı çıkarabilir. (AirPods geçiş yaparken eğer bir video izleniyorsa, video otomatik olarak duraklatılmaktadır)

AirPods Otomatik Geçiş Nasıl Kapatılır?

Otomatik anahtar özelliği, cihazlar arası değişimi rahatlıkla sağlayabilir. Otomatik olarak bağlanmasını engellemek istediğinizde de aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Öncelikli olarak AirPods’ larınızı iPhone cihazına bağlayın
 • Daha sonra Ayarlar‘ ı iPhone-Ayarlar açın
 • Ve ardından Bluetooth‘ a iPhone-Bluetooth dokunun
 • AirPods’ larınızı bağlı cihazlar listesinden bulun ve hemen sağ tarafında yer alan “i” düğmesine basın
 • Bu iPhone’a Bağlan” ayarına dokunun
 • Burada Otomatik Olarak (Automatically) yerine En Son Bu iPhone’a Bağlanmışsa (When Last Connected to This iPhone) olarak değiştirin
airpods-otomatik-gecisi-devre-disi-birakma

Otomatik geçiş özelliği, iOS 14 sürümü çalıştıran tüm iPhone ve iPad’ leri ve Big Sur işletim sistemini çalıştıran Mac cihazlarını destekliyor.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “AirPods Otomatik Geçişi Devre Dışı Bırakma” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Bu İçerikler de Size Faydalı Olabilir!

AirPods Durum Işıkları Ne Anlama Geliyor?” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Canlı Dinleme Özelliğinin AirPods ile Kullanımı” haberini okumak için buraya tıklayın

AirPods’ ta Şarkı Atlama ve Değiştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. İpek dedi ki:

  Sinir olduğum bir durumdu. Çok güzel özetlemişsiniz, teşekkür ederim

  1. KILIC dedi ki:

   Ben teşekkür ederim İpek hanım, paylaşımın faydalı olmasına sevindim