Android Telefonda Pil Yüzdesi Görünmüyor, Nasıl Gösterilir?

Android Telefonda Pil Yüzdesi Görünmüyor, Nasıl Gösterilir?

Nereye gidersek gidelim yanı başımızdan ayırmadığımız, teknolojik anlamda büyük gelişim ve değişim gösteren kullanıcıların bütün isteklerine yanıt veren Android işletim sistemine sahip cihazlarından birisine sahip olan arkadaşım, telefonu bir süreliğine  çocuğuna verdiğini ancak tekrardan geri aldığında pil yüzdesinin olmadığını fark ettiğini dile getirdi ve bunu nasıl geri getirebilirim sorusunu yöneltti. Muhtemelen herkes tarafından bilinen ya da bilinmeyen karşılaştığınızda işinize yarayacağını düşündüğüm sorunun çözümüne yönelik bilgiyi paylaşmak istedim.

Normalde cihazlar, yeni alınıp kutudan çıkarıldığında üst tarafta pil tüketiminin ne kadar olduğunu sadece görsel biçimde sunmaktadır.  Tabi nümerik biçimde yani yüzde olarak pil tüketiminin ne seviyede olduğu görmekte sizin elinizde.

  • Öncelikli olarak Ayarlar ikonuna tıklayın

Android-Telefonlarda-Pil-Yuzdesi-Gorunmuyor-Nasil-Gosterilir-3

  • Ayarlar menüsü içerisinde yer alan Ekran seçeneğine ve ardından Durum Çubuğu‘ na tıklayın

Android-Telefonlarda-Pil-Yuzdesi-Gorunmuyor-Nasil-Gosterilir-1

  • Durum Çubuğu penceresinde Pil yüzdesini göster diye bir ayar bulunmakta, bu kısım arkadaşımda Kapalı yani Pasif durumdaydı. Bu ayar Açık yani Aktif duruma getirilirse pil göstergesinin hemen yan tarafında yüzde olarak doluluk oranının geldiği bilgisini göreceksiniz

 

Android-Telefonlarda-Pil-Yuzdesi-Gorunmuyor-Nasil-Gosterilir-2

Android telefonlarda pil yüzdesi görünmüyor, nasıl gösterilir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.