Bilgisayardaki Tüm Programlara Tek Klasörde Ulaşabilmeniz Mümkün

Bilgisayardaki Tüm Programlara Tek Klasörde Ulaşabilmeniz Mümkün

Windows’ un gizli Applications klasörü sayesinde sisteminiz üzerinde kurulmuş olan tüm programlara buradan ulaşabilmeniz mümkün.

Sizin tarafınızdan sisteme kurulmuş olan uygulamaların yanı sıra Windows‘ un kendi bünyesinde yer alan uygulamalarda sabit diskinizde yer almakta, elbetteki bir miktar yerde işgal etmektedir. Bu hususta çoğu kullanıcı tarafından merak edilen konulardan bir tanesi de sistemde kurulu olan uygulamaların bilgisidir. Bunun için kullanıcılar tarafından bilinen ve sıklıkla kullanılan yol ise program kaldırma penceresidir. Ancak bu pencerenin yanı sıra başka bir alternatifiniz olduğunu söyleyebilirim.

Windows işletim sistemi üzerinde Çalıştır komutuyla açabileceğimiz bir Applications klasörü yer almaktadır. Bu klasörün bünyesinde kullanıcı tarafından yüklenen uygulamaların yanı sıra, Windows’un varsayılan olarak kurduğu uygulamalar da burada yerini almaktadır.

Windows’ un gizli olan Application klasörünü açabilmek için öncelikli olarak Windows + R tuş kombinasyonunu kullanarak Çalıştır penceresini açın ve ardından şu komutu girin ve onaylayın.

[code]shell:AppsFolder[/code]

Komutun onaylanmasının ardından karşımıza gelen klasörde sistemde bulunan tüm uygulamaları görebilmenin yanı sıra bu uygulamaları çalıştırabiliyorsunuz.

bilisimbilgi.com

Son olarak Applications klasörü ile ilgili söyleyeceğim önemli bir husus bu klasör içerisinden herhangi bir uygulamayı silmek isteyebileceğinizi varsayalım, kesinlikle silme işlemi için bu klasörü kullanmayın. Burayı kullanmanız durumunda silmiş olduğunuzu sandığınız o uygulama sonralarda sizi sıkıntıya sokabilecek kalıntıları beraberinde bırakabilir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.