Facebook Yenilikleri ile Artık Daha Güvenli !

Facebook Yenilikleri ile Artık Daha Güvenli !

Facebook yayınlamış olduğu önemli yenilikleri ile artık daha güvenli hale geliyor.

Geçmiş hatalarından ders çıkarıp, kullanıcı mahremiyetiyle ilgili yenilikler yapmayı alışkanlık edinen Facebook, gizlilik ayarlarınızda yine, yeni, yeniden güncellemeler yapıyor. Kullanıcı kitlesi 1,2 milyar kişiye yaklaşan sosyal medya devi, gizlilik ile ilgili ayarlamaları yapmadan önce 27 farklı dilde günlük 4 binin üzerinde anketi değerlendirdiğini de açıkladı.

facebook-yenilik-1

İlk olarak iOS uygulamasında “topluluk seçimi” özelliği sol üst bölüme alınarak, gönderilerinizin kimler tarafından görülebileceğini daha kolay ayarlamanız sağlanıyor. Aktif olarak test edilen ikinci adımda ise, Facebook’ un web sürümünde paylaşılan topluluğun seçildiği ayarlar üzerinde çalışılıyor. Tüm seçenekleri aynı boyutta göstermek yerine, en popüler olan iki seçeneği (Herkese Açık ve Arkadaşlar) daha ön plana çıkaracak:

Dikkatsiz Paylaşımlar Azalacak

Facebook’ un gizlilik ile ilgili yapmayı planladığı en önemli güncelleme ise, “gizlilik kontrolü” özelliği olacak. Bu sayede gönderilerini Herkese Açık ayarıyla paylaşan kullanıcılar, arada bir açılır pencere mesajıyla karşılaşıp, paylaşımlarının herkes tarafından görüntülenebildiğini öğrenecek ve bu ayarları korumak isteyip istemediklerini seçebilecekler.

Günde 80 trilyonu aşkın gizlilik denetlemesi yaptığı belirtilen Facebook için, paylaşımlarınızın kazara yanlış kişiler tarafından görülmesi büyük önem taşıyor anlaşılan. Bakalım bu yeni düzenlemeler, bugüne kadar gizlilik hakkında kafası sürekli karışan Facebook kullanıcılarını doğru yola iletebilecek mi.

Kaynak: shiftdelete

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.