iPhone 7 Bakalım Ne Kadar Dayanıklı?

iPhone 7 Bakalım Ne Kadar Dayanıklı?

Herkes tarafından merakla beklenilen Apple‘ ın yeni akıllı telefonu iPhone 7, satışa sunulmasının ardından hemen dayanıklılık, çizilme ve bükülme testine konuldu bile! Peki, iPhone 7 çizilme ve bükülmelere karşı ne kadar dayanıklı?

Suya ve toza karşı dayanıklılık sertifikası (IP67) ile gelen Apple’ ın yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ ın sağlamlığı herkes tarafından merak ediliyor. Satışa sunulmasıyla birlikte gelmeye başlayan test videolarından bir tanesi de elbetteki dayanıklılık üzerine. JerryRigEverything adlı YouTube kanalı tarafından yayınlanan video ile siyah (black) modeli ilk olarak teste tabii tutuldu.


Test sonucuna göre anahtar ile yapılan çizilme testine göre dayanıklılık gösteren iPhone 7, aynı başarıyı bıçak ile gerçekleştirilen testte gösteremiyor. Aynı zamanda kamera kapağı bıçakla atılan darbelere dayanarak çizilmiyor. Tabi dayanıklılık testinin en çarpıcı noktası ise iPhone 7′ nin kasasının esnemesi. Her ne kadar iPhone 6′ ya göre dayanıklı bir yapıya sahip olsa da, ekranın esnek yapıdan kolayca nasibini aldığı da görülüyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.