iPhone Chrome Uygulamasında “İnternet bağlantısı yok” hatası

iPhone Chrome Uygulamasında “İnternet bağlantısı yok” hatası

Gün içerisinde elden düşürmediğimiz donanım yapısı ile birlikte tasarım çizgisi ile de kullanıcılarda büyük ilgi oluşturan aynı zamanda iOS işletim sistemi ile de en güvenilir olduğunu söyleyebileceğimiz iPhone‘ da Chrome uygulamasını kullanmak istediğimde “İnternet bağlantısı yok” şeklinde bir uyarı ekranıyla karşılaştım. Çözüm yolu hususunda işinize yarayacağını düşündüğüm bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Apple‘ ın iOS sistemli cihazlarında ön yüklü olarak bulunan Safari uygulamasının yanı sıra internet araçları ve arama motoru hizmetleri ile tercih edilen Google‘ ın ücretsiz internet tarayıcısı Chrome‘ u kullanarak Internet’ e bağlanmak istediğimde “İnternet bağlantısı yok” hatası ile karşılaşmaktayım. Gerekli olan tüm kontrolleri yapmama ve hatta Chrome uygulamasını kaldırıp, tekrardan kurmama rağmen bağlantı sağlayamadım.

Wi-Fi ( kablosuz ağ ) ortamında herhangi bir bağlantı sorunu ile karşılaşılmadığını, bu durumun sadece Hücresel Veri’ de yaşandığını fark ettim. Aşağıda yer alan adımları takip ederek, bu bağlantı sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

iPhone Chrome Uygulamasında “İnternet bağlantısı yok” Hatasının Çözüm Yolu

  • Öncelikli olarak iPhone cihazından Ayarlar’ a dokunun
  • Ayarlar penceresinde ekranı aşağıya doğru kaydırın, Chrome uygulamasını bulun ve dokunun
  • Gelen Chrome penceresinde Hücresel Veri’ yi aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır

iPhone-Chrome-internet-baglantisi-yok-hatasi-1

iPhone Chrome Uygulamasında “İnternet bağlantısı yok” hatasının çözüm yolu hakkında paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.