iPhone, Uçak Modu ile Daha Hızlı Şarj mı Olmakta ?

iPhone, Uçak Modu ile Daha Hızlı Şarj mı Olmakta ?

Akıllı telefonlardan Apple‘ ın cihazı iPhone‘ lar için şarj durumu bilindik bir sorundur. Şarj etmek için uçak modu etkinleştirildiğinde çok daha hızlı şarj olduğu gibi konular internette sıkça rastlanılan durumlardan biridir.

iphone-hizli-sarj

iPhone batarya sürelerini artırmak için yapılması gereken cihazın 3G özelliğinin kapatılması ve ekran ışığının kısılması gibi durumlar kullanıcıların bildiği konular arasında. Tabi, bide bunun yanı sıra iPhone cihazının hızlı şarj olması durumu, bunun için de uçak modu etkinleştirilmesinin nedenli bir etkisi olunabileceği ise analiz şirketlerinin araştırma konusu oldu.

IMG_0337

Araştırma şirketlerinin yaptığı testler doğrultusunda iPhone 5S fişe takılı iken;

Uçak Modu – “Devre Dışı” iken;

  • %1 den %25 e kadar 21 dakikada dolmakta.
  • %50 ye kadar gelindiğinde geçen süre 45 dakika
  • %95 olması içinse geçen süre 1 saat 32 dakika

Uçak Modu – “Açık” iken;

  • %1 den %25 e kadar 18 dakikada dolmakta.
  • %50 ye kadar gelindiğinde geçen süre 43 dakika
  • %95 olması içinse geçen süre 1 saat 29 dakika

iPhone cihazı, uçak modu ile daha hızlı şarj mı olmakta? sorusunun cevabına bakılacak olunursa teknik olarak evet diyebiliriz, ama pratikte çokta fazla etkili olmadığı gözlenmekte. Sonuç olarak hesaplara göre %100 lük bir dolum ele alındığında uçak modu ile kazanılan süre yalnızca 6 dakika gibi bir zaman.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.