iPhone’ unuz Yavaşladı mı? Hızlandırın!

iPhone’ unuz Yavaşladı mı? Hızlandırın!

Eğer iPhone sahibiyseniz ve artık alındığı gün gibi hızlı çalışmadığını, git gide yavaşladığını düşünüyorsanız, oldukça enteresan olduğunu düşündüğüm yeni bir bilgiyi işine yaracağını düşündüğüm iPhone sahipleri ile paylaşmak istedim.

iPhone-5S-gold

iPhone’ unuz Yavaşladı mı? İşte hızlandırmak için gerekli ipucu!

Alt menüsü açılan bazı uygulamaların (App Store, iTunes Store, iBooks gibi) içerisinde alt tarafta yer alan menü çubuğundaki sekmelerden (Örn. Öne Çıkanlar, En Popüler, Keşfet, Ara, Güncellemeler)’ den herhangi birisi üzerinde hızlı bir biçimde üst üste on kere basın.

iphone-hizlandirin

Bu işlemi yaptıktan sonra karşınıza bir anlığına boş ekran gelecek. İşte bu boş ekran iPhone’ un ön belleğinin boşaltıldığı anlamını taşımaktadır.

Malum her yeni gelen güncelleme ile eski iPhone modellerinde gözle görülür bir performans sıkıntısı yaşanmaktadır. Deneyeceğiniz bu ipucu sayesinde cihazınızın belirgin bir şekilde hızlandığını sizde fark edeceksiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Samet Dağlı dedi ki:

    yine her zamanki gibi faydalı bir paylaşım olmuş, elinize sağlık

  2. ahmet dedi ki:

    Teşekkürler