Microsoft Hakkındaki İlginç Bilgiler

Microsoft Hakkındaki İlginç Bilgiler

Teknoloji de dünya devleri arasında yer alan Microsoft hakkında duyulmamış ilginç bilgiler.

microsofticon

Apple ve Microsoft arasında yıllardan beri süren rekabette giderek daha kızışıyor. Apple, iPod, iPhone, iPad gibi cihazlarla yarışta öne geçmeye başladı ama Microsoft, yazılımları ile piyasada hâlâ büyük bir yere sahip. Kurulduğu günden bu yana Microsoft ve Bill Gates hakkında iyi ve kötü pek çok şey yazılıp çizildi. Windows ne zaman mavi ekran hatası verse Bill gates’in kulakları çınladı ama Microsoft yoluna devam ediyor. İşte günümüzün en büyük şirketlerinden biri
olan Microsoft hakkında pek bilinmeyen ilginç bilgiler:

Micro-soft” adı ilk ne zaman kullanıldı?

“Microsoft” adı ilk kez Bill Gates tarafından Paul Ellen’e (microsoft’un kurucularından) yazılan bir mektupta geçti. Gates, mektupta markanın adını “microcomputer” ve “software”den yola çıkarak Micro-Soft olarak yazdı. Daha sonra aradaki tire atıldı ve New Mexico’da Kasım 1976 yılında Microsoft olarak tescil edildi. Microsoft, bugünkü merkezinin bulunduğu Washington – Redmond’a 1986 yılında taşındı. Microsoft’un logosu yıllar boyunca pek çok kez değişti; şu anki logo 1987 yılında kullanılmaya başlandı. Bundan önce yukarıdaki logo kullanılıyordu.

Microsoft’un açılış sesini Brian Eno besteledi

Windows 95’in açılış müziği “Microsoft Sound”, yenilikçi müzisyen Brian Eno tarafından yaratılmıştı. David Bowie ve U2 gibi sanatçılarla çalışan Brian Eno, San Francisco Chronicle’a verdiği bir röportajda böyle kısa bir müzik parçası üzerinde çalışmanın komik ve ilginç bir deneyim olduğunu söylemişti.
Windows 95’in müzik ile ilişkisi bu kadar değil; reklam kampayasında Rolling Stones’uın “Start Me Up” parçası kullanılmıştı.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.