Moto 360′ ın Detayları Sonunda Netlik Kazandı !

A+
A-
Moto 360′ ın Detayları Sonunda Netlik Kazandı !

Google tarafından Haziran ayında gerçekleştirilen I/O Geliştirici Konferansı’ nda ilk olarak görme şansı bulduğumuz dünyanın en başarılı tasarımına sahip Motorola’ nın Moto 360 akıllı saati, bugün Chicago’ da düzenlenen bir etkinlikte tanıtıldı.

moto-360

Görüldüğü andan itibaren herkesin beğenisini kazanan akıllı saat hakkında yapılan sızıntılardan sonra merak konusu olan Moto 360′ ın sır gibi saklanan detayları ve fiyatı sonunda bugün netlik kazandı. Android Wear işletim sistemini üzerinde barındıran Moto 360 akıllı saatinde kullanılan sade tasarımın piyasada ki diğer dikdörtgen ekranlı modelerle kıyaslandığı düşünülürse yuvarlak ekran görünümü ile öne çıktığı söylenilebilir. Ayrıca diğer Android Wear işletim sistemini kullanan akıllı saatler de olduğu gibi sesli komut özelliği sayesinde arama yapma yada cevaplama, mesaj gönderebilme, web ortamında gezinebilme imkanı da sunuyor. Yazılımın beraberinde getirdiği dahili pedometre sayesinde ise kalp ritmini ölçmenize olanak sağlıyor.

1.56 inç büyüklüğü ve 320 x 290 piksel çözünürlüğe sahip olan ekranı Gorillla Glass 3 teknolojisi ile korunan Moto 360, IP67 sertifikasına da sahip olduğu içinde 1 metre suda 30 dakika boyunca dayanabilmekte. 320 mAh batarya kullanılan ve kablosuz şarj ünitesiyle şarj edilen akıllı saatin tüm gün idare edebilecek pil süresinin olduğu belirtiliyor. Ayrıca akıllı saat 49 gram ağırlığında.

TI OMAP 3 işlemcisinin kullanıldığı, 4 GB dahili hafıza ve 512 MB Ram ile birlikte bildirimler için titreşim motoruna ek olarak iki tanede mikrofon, cihaz üzerinde yer alıyor. 249.99 $ fiyat etiketiyle ABD’ de bugün itibari ile satışa sunulan akıllı saatin ülkemize gelmesi durumunda 600 – 700 TL fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.