Telefon Ekranına Gizlice Bakanları Tespit Eden Uygulama

Telefon Ekranına Gizlice Bakanları Tespit Eden Uygulama

İlginç teknoloji hamleleri ile kendinden söz ettiren Google, bu kez de kullanıcılar tarafından rahatsızlık duyulan  “telefon ekranına gizlice bakanların tespiti” ne yönelik uygulama geliştiriyor. İşte detaylar…

Elimizden düşürmediğimiz çağımızın vazgeçilmezleri halini alan akıllı unvanını aldığından bu yana ihtiyaç duyabileceğimiz her türlü imkânı sağlayan akıllı telefonlar ile toplu taşıma araçlarına bindiğimizde yada kalabalık bir ortamda özel bir konu üzerinde muhabbet halindeyken başkalarının ekranınıza baktığını hissetmek, elbette ki rahatsız edici bir durumdur. Google mühendisleri, işte tam da bu soruna çözüm olabilecek NIPS 2017 adlı bir uygulama üzerinde çalışıyor.

Arkanızdan biri gelip gizlice telefon ekranına bakmaya çalıştığı anda telefonun ön kamerasını kullanarak sürekli olarak izleme yapabilen NIPS 2017, kamera görüntüsünü kişiyi kırmızı kutu içerisine alarak, tam ekran olarak yansıtıyor. Bu sayede kişi ekranda kendi görüntüsünü görüyor.

Sistemin nasıl çalıştığını aşağıdaki video da görebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.