Fuarda Ziyaretçilerin Telefon Kameralarını Kapattılar !

Fuarda Ziyaretçilerin Telefon Kameralarını Kapattılar !

Detroit Otomobil Fuarı’ nda katılan şirketler arasında yer alan General Motors’ u ziyarete gelenlerin fotograf çekmemeleri konusunda telefonlarının ön ve arkada bulunan kameralara etiket yapıştırılarak önlem alındı.

kamera_kapama

Detroit Otomobil Fuarı’ nda katılan dünya devleri arasında olan General Motors’ un 1950 yıllarında mimar Eero Saarinen tarafından kurulan özel kampüsü de ziyaretçilere açıldı. Yalnız yetkililer tarafından gelen ziyaretçilerin bu bölgede kesinlikle fotoğraf çekilmemesini isteyerek, telefonların ön ve arka yüzünde bulunan kameralarına özel bir etiket yapıştırıldı.

BusinessInsider’ın haberine göre yapıştırılan özel bir etiket yoluyla fotoğraf çekilmesini önlemede kısmen başarı sağlayan General Motors yetkilileri, etiketin telefonlardan çıkarılma durumuna karşılık da özel bir etiket geliştirdi. Etiket yerinden çıkarıldığında kırmızı rengi daha da açık bir renge dönüştüğünden fotoğraf çekme yasağını kimin delmeye çalıştığı da kolayca anlaşılabiliyordu.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.