128 GB’ lık MicroSD Kartını SanDisk Tanıttı

128 GB’ lık MicroSD Kartını SanDisk Tanıttı

Akıllı cihazlar üzerinde verilen dahili hafızalar çoğu zaman yetmeyebiliyor. Bu gereksinimlerin farkında olan disk üreticilerinden SanDisk’ in yeni tanıttığı MicroSD kartı 128 GB kapasiteli.

sandisk

Yeni tanıtılan MicroSD kart sayesinde akıllı cihazlarda artık hafıza sorunu yaşanmayacak diyebiliriz. SanDisk’ in ilk olarak faaliyete geçirdiği hafıza kartları ile son tüketicilere büyük avantajlar sunuyor. Çoğu kullanıcı tarafından gerek akıllı telefona gerekse tablete şarkı, film ve aynı zamanda fotoğraflarını daha sonra ulaşabilmek amacıyla cihazın hafızasında saklıyor, bide yeni çıkan akıllı telefonlarda ki 2K ve 4K video çekim özelliklerini işin içine katılırsa var olan hafıza kartı yetmeyecek duruma gelecektir.

SanDisk tarafından tanıtılan Class10 sınıfında ki 128 GB’lık MicroSD kart saniyede 30 megabayt okuma hızına sahip. Bu MicroSD kart ile demek oluyor ki, hafıza kartında bulunan dosyalarınızı ve aynı zamanda uygulamalarınızı daha da hızlı açılmasına olanak sağlayacak.

Firma tarafından fiyatlandırma henüz açıklanmış değil, kısa süre içerisin son tüketiciye sunulması bekleniyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.