ABD Hükümeti Floppy Disk’ ten Vazgeçmiyor

ABD Hükümeti Floppy Disk’ ten Vazgeçmiyor

Dünyanın lider ülkesi ABD Hükümeti işlerini floppy dsk üzerinden devam ettiriyor.

Bugün artık hiçbir bilgisayarda özel istek olmadıkça floppy disk sürücüsü yer almazken ve hatta piyasada floppy disk bulmak bile çok zorken, ABD’nin resmi gazetesi niteliğindeki Federal Register kendilerine gönderilecek haberler için CD veya floppy disk şartı koyuyor. Flash disk veya e-posta ile gelen haber veya görseller ise kabul edilmiyor. Elbette gazete içinde de veri aktarımı için floppy diskler sık sık kullanılıyor.

Gazete editörleri, devlet kurumlarında hala çok büyük oranda floppy disk kullanımı olduğunu ve bu nedenle gazeteye verilerin sıklıkla floppy disk ile geldiğinin altını çizerken, kamu kurumlarında kapsamlı bir donanım güncellemesi olmadan kendilerinin de işleyişi aksatmamak için floppy diskten vazgeçemeyeceklerini hatırlatıyorlar. Ancak bu ‘’kapsamlı güncelleme’’ nin yakın zamanda olması beklenmiyor çünkü ABD devlet kurumlarının e-mail kullanmak için uymak zorunda oldukları regülasyonlara göre, çok pahalı olan özel bir e-mail güvenlik sistemini kurmaları gerekiyor, bu da şu anda kamu harcamalarında büyük maddi sıkıntılar yaşayan ABD iççin mümkün değil. Hatırlanacağı gibi, mecliste bütçe onaylanamadığı için hükümet kısa süre önce, tüm devlet memurlarını bir aylığına ücretsiz olarak izine göndermişti.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.