Bilgisayar Adı Windows 10’ da Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayar Adı Windows 10’ da Nasıl Değiştirilir?

Kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve hemen hemen birçok bilgisayar üzerinde yerini alan Windows 10 işletim sisteminde bilgisayar adının nasıl değiştirildiğinden bahsedeceğim.

Windows-10-gorunum

Windows’ un eski işletim sistemlerindeki gibi Denetim Masası girilip, ardından Sistem ve Güvenlik’ e girilmesinin ardından Sistem yolunu takip ederek te ulaşabileceğiniz gibi Windows 10’ un yeni Ayarlar menüsü kullanılarak bilgisayar adını daha kolay değiştirmeniz elbette ki mümkün. Windows 10’ da bilgisayar adını daha kolay değiştirmenizi mümkün kılacak adımları aşağıdan takip edebilirsiniz.

windows10-baslat-menu

Öncelikli olarak “Başlat Menüsüne” tıklayıp, ardından “Ayarlar” seçeneğine tıklıyoruz. Ya da Masaüstü’ nde sağ tıklayıp, “Görüntü Ayarları” seçeneğini de seçebiliriz. Daha sonra açılan sistem ayarlarından “Sistem” seçeneğine giriyoruz. Sistem başlığı altında yer alan “Hakkında” seçeneğine ardından “Bilgisayarı yeniden adlandır” a tıklıyoruz. Yeni bilgisayar adınızı belirledikten sonra “Sonraki” seçeneğine tıklıyoruz. Tabi ki son olarak ayarlarınızın aktif olabilmesi için bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmektir.

windows10-sistem-adi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.