Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

Unutkanlık problemi yaşayan, numarasını yeni aldığından henüz ezberlememiş olan ya da bazı zamanlarda dalgınlıktan dolayı bir an için telefon numarasını hatırlayamadığımız durumlar ile karşılaşabiliriz. Unutulan ya da bilinmeyen telefon numarasının basit bir kod yardımıyla nasıl öğrenebileceğinizden bahsetmek istedim.

Unutkanlar, okuma yazma bilmeyenler veya yaşlı insanlar için telefon numarasının akılda tutulması zor olabilir. Bunun için birisinden yardım alıp rehbere kendi numaram diye kayıt ettirmediyse ve biri gelip telefon numarasını istediğinde bilmemek onun için karşılaştığı en zor durum olabilir. Tabi ki bilindik basit yöntemlerden birisi başka bir telefonu arayarak numarayı öğrenmek olur, ancak bu durumu her zaman yapamayabiliriz. Aslında daha basit bir yöntem ile bunu öğrenmenin bir yolu var. Nasıl mı?

Bütün hatlarda ve telefon modellerinde geçerli olan bir kod mevcut. Bunun için öncelikli olarak yapılması gereken arama ekranına aşağıda yer alan kodu girin.

*101#

Yapılan bu işlem sonucunda “Lütfen bekleyiniz..” ibaresi biraz dolmasının ardından karşınıza kullandığınız cep telefonu numarasını gelecek. Tabi yapılan bu sorgulama sonrasında kontör ya da SMS, hattınızın bakiyesinden düşmeyecektir.

Artık bundan sonra numara unutulduğunda ya da birinin telefon numarasını öğrenmek istediğinizde bu kodu tuşlayabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.