Chrome’ da Kaydedilen Şifrelere Nasıl Ulaşılır?

Chrome’ da Kaydedilen Şifrelere Nasıl Ulaşılır?

Sosyal medya platformunda yada mail ortamında kullanılan şifreler derken, iletişim araçlarında güvenlik sebebiyle oluşturulacak farklı şifreler fayda sağladığı gibi bazen de sıkıntılı duruma düşürebilmektedir. Nasıl mı? “Şifreyi unutmak gibi“.

Günlük yaşamda kullandığımız şifrelerin zihnimizi meşgul ettiği bir gerçek. Daha önceleri bilip te bilgisayarınızda kullandığınız Gmail adresine başka bir bilgisayardan yada cep telefonundan bağlantı kurmanız gerektiğinde,  şifre unutulduğundan kitlenip kalmaktasınız. Google‘ ın Chrome tarayıcısı ile bu durum, sorun olmaktan çıkıyor. Chrome, şifreleri sizlerin de bildiği gibi kayıt altında tutuyor, tabi siz de isterseniz.

Chrome’ da saklı tutulan şifreyi görerek, hatırlayabilirsiniz. Peki, nasıl?

  • Öncelikli olarak Google’ ın Chrome tarayıcısı üzerinde sağda üst tarafta bulunan üç noktaya tıklayın
  • Ardından ” Ayarlar ” seçimine tıklayın
  • Daha sonra yukarıda yer alan arama çubuğuna ” şifre ” yazın ve gelen kısımdan ” Şifreleri yönet ” kısmında bir ayar ekranı çıkacak, bu seçeneğe tıklayın

Chrome-Kayitli-Sifreler-1

  • Şifreleri yönet denildiği zaman Chrome üzerinde ne kadar kayıtlı şifre bulunuyorsa, hepsi bu ekranda listelenecektir. Tabi şifreler yıldız işaretiyle bulunmaktadır

Chrome-Kayitli-Sifreler-2

  • Gizli tutulduğundan bu şekilde görülmektedir. Şifrelerin görülebilmesi için bilgisayar şifresinin girilmesi gerekmektedir. Windows’ ta kullanılan şifre girildiği zaman, burada yer alan şifrelerin tamamı görünür hale gelecektir.

Chrome’ da kaydedilen şifrelere nasıl ulaşılır sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.