Chrome’ da Kaldığınız Yerden Devam Edin

Chrome’ da Kaldığınız Yerden Devam Edin

Her gün kullanılan ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan popüler arama motoru Google‘ ın internet tarayıcısı Chrome‘ da bir veya birden fazla sekme üzerinde çalışırken herhangi bir nedenle ( elektrik kesintisi, aniden dışarı çıkma gibi ) tarayıcıdan çıkılması, kontrol edilmesi yada okunulması gereken sekmeler kapatıldığı için kullanıcıya sorun oluşturmaktadır. Aslında bu kadar panik yapılmasına gerek yoktur. Chrome’ da yapılacak ufak bir ayar sayesinde, yaşanılan bu sıkıntı sorun olmaktan çıkacaktır. Nasıl mı?

  • Öncelikli olarak Chrome tarayıcı üzerinde sağ üst tarafta yer alan üst üste üç noktaya tıklayın ve ardından ” Ayarlar  seçeneğine tıklayın
  • Ayarlar ekranı açıldığında aşağı doğru kaydırın ve alt tarafta ” Başlangıçta ” başılığı altında yer alan “Kaldığım yerden devam et” seçimini işaretlemeniz yeterli olacaktır

Chrome-Kaldiginiz-Yerden-Devam-Edin-1

Artık herhangi bir nedenle aniden tarayıcı kapandığında, üzerinde çalıştığınız sekmeler Chrome’ u açar açmaz tekrar geri yüklenecektir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.