Chrome’ un Bilinmeyen Kullanımları

Chrome’ un Bilinmeyen Kullanımları

İşletim sisteminin en gözde elemanlarından birisi olan internet araçları, arama motoru hizmetleri ile  herkes tarafından tercih edilen Google‘ ın ücretsiz internet tarayıcısı Chrome‘ u muhtemelen sadece internet tarayıcısı olduğunu düşünüyorsun! Chrome’ un bilinmeyen kullanımlarına BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

Chrome’ un Bilinmeyen Üç Farklı Kullanımı!

Hızlı ve daha güvenli olduğundan herkes tarafından tercih edilen Chrome’ un, sadece internet tarayıcısı mı olduğunu düşünüyorsun?

1- Müzik Çalma ve Video İzleme İmkanı Sunmakta

Chrome ile bütün ses ve video formatlarını çalıştırabilme imkanınız bulunmakta. Bunun için öncelikli olarak Chrome’ da boş bir sayfa açın, ses veya video dosyasını adres çubuğuna ya da boş bir alana sürükleyip bırakmanız yeterli olacaktır.


2- Text veya PDF Dosyalarını Görüntüleme İmkanı Sunmakta

Text veya PDF dosyalarının görüntülenme imkanını Chrome sunmaktadır. Yukarıda bahsettiğim şekilde yine aynı öncelikli olarak Chrome’ da boş bir sayfa açın, text ya da PDF dosyasını adres çubuğuna ya da boş bir alana sürükleyip bırakın.


3- Bilgisayarda Bulunan Dosyaları Görüntüleme İmkanı Sunmakta

Bilgisayarınızda bulunan sistem dosyalarınızı gösterebileceğiniz gibi farklı sürücülerde bulunan dosyalarında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Nasıl mı?

Yapmanız gereken sadece Chrome’ da adres çubuğuna aşağıdaki bilgiyi yazıp, Enter‘ a basmanız gerekmekte.

C:/

( Sistem dosyalarını görüntülemek için )

D:/ veya E:/

( Farklı sürücülerdeki D veya E dosyaları görüntüleme )

file:///

( Mac bilgisayarlarda )

Chrome hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Chrome’ un Bilinmeyen Kullanımları” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Chrome’ da Metni Sürükleyerek Arama Yapma

Chrome’ da Ayarlar (Settings) Menüsüne Ulaşabilmenin Kısayolları

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.