Excel’ de Her Sayfada Aynı Başlık Yazdırma Nasıl Yapılır?

Excel’ de Her Sayfada Aynı Başlık Yazdırma Nasıl Yapılır?

Uzunca bir liste halini alan Excel ortamında hazırladığınız çalışmaların bir süre sonra çıktısını almak istiyorsunuz. Ancak çıktısı alınacak olan bu çalışmanın tüm sayfalarında aynı başlığın yer almasını istiyorsunuz. Aslında manuel olarak yapılabilecek olan bu işlem çok zahmetli bir iş olacağından başlıkların tüm sayfalara otomatik olarak yazdırılmasını istiyorsunuz. Bir nevi başlıkların sabitleştirilmesi olayı. Sözü fazla uzatmadan bu işlemin nasıl yapılacağına bir bakalım.

Excel’ de tüm sayfalara otomatik olarak başlık nasıl yazdırılır?

  • Excel’ de öncelikli olarak Sayfa Düzeni sekmesine ve ardından Başlıkları Yazdır seçeneğine tıklayın

bilisimbilgi.com

  • Açılacak olan pencereden Çalışma Sayfası sekmesine tıklayın ve daha sonra Üstte yinelenecek satırlar yazısının hemen karşısında yer alan butona tıklayın

bilisimbilgi.com

  • Yukarıdaki bu işlemi yaptığınızda alt taraftaki gibi bir kısım karşınıza çıkacak, burada hangi kısımların yenilenmesini örneğin şekildeki gibi iki kısımı seçiyorsunuz
  • Kısımlar seçildikten sonra açılan ufak pencerede $ işareti ile simgeler belirecek. Bu seçilen alanları temsil etmekte.

bilisimbilgi.com

  • Son olarak Enter tuşuna basıp, Tamam diyerek, işlemi tamamlıyoruz. Artık yapılan tüm bu işlemlerden sonra başlıklarımız tüm excel sayfalarında aynı görünecek.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.