Bir Web Sitesinin Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Bir Web Sitesinin Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ziyaret ettiğiniz bir sitenin ekran görüntüsünü almak istiyorsunuz. Bunun için herkes tarafından bilinen ve uygulanan en kolay yöntem klavye üzerinde bulunan Print Screen (PRNTSCRN) tuşuna bir kez basıp ve ardından Paint açılarak, CTRL + V tuş kombinasyonu ile ekran görüntüsünü aktarıp Farklı Kaydet ile yapılan işlem. Bu bahsettiğim işlem bilinen ve uygulanan en kısa yoldur. Ancak bu işlem ile görünen sayfayı alabiliyorsunuz. Sayfanın tamamının görüntüsü alınmak istendiğinde bu işlem tabi ki yetersiz kalmaktadır.

Web Sitesinin Ekran Görüntüsü Kısayoldan Nasıl Alınır?

Bir web sitenin ekran görüntüsünü tamamen almak için nasıl bir yol izleyeceğinizi basitçe anlatacağım.

screenshotmachine.com adlı web sitesi ile bir web sitesi sayfasının görüntüsünü tamamen alabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak görüntüsünü almak istediğiniz web sitesinin sayfasının URL‘ sini arama alanına yapıştırın
  • Daha sonra start capture butonuna tıklıyoruz. Yapılması gereken işlem bu kadar

bilisimbilgi.comKısa süre içinde kopyalamış olduğumuz bir web sitenin sayfasının tamamı için karşımıza Download butonu çıkmakta. Bu butona tıkladığımızda ise karşımıza yeni sayfa açılmakta. Açılan sayfa üzerinde sağ klikledikten sonra bu görüntüyü Resmi farklı kaydet diyerek bilgisayarımıza kayıt edebiliriz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.