Google’ dan John Venn’ e Özel Doodle

A+
A-
Google’ dan John Venn’ e Özel Doodle

John Venn, dünyaca bilinen büyük arama motorlarından Google’ ın ana sayfasında Doodle olarak yerini aldı. Google, mantık ve felsefe alanında getirdiği yenilikçi yaklaşımıyla bilinen Britanyalı ünlü filozof John Venn’ in 180. yaş gününü unutmadı.

John-Venn-Doodle

John Venn, İngiltere’ de 4 Ağustos 1934 tarihinde doğdu. 1853 yılında matematik bursu kazandığı Cambridge Gonville and Caius College’ nde başarılı bir öğrencilik hayatı sürdüren John Venn, 1862 yılında ahlaki bilimlerde ders vermek üzere Cambridge’ te bulundu. Olasılık teorisi, mantık ve felsefe üzerine yoğunlaşan filozof, matematik derslerinde anlatılan kümeler konusunu sade ve basit bir şekilde anlamamıza olanak sağlayan Venn şemasının tasarlanmasından sonra herkes tarafından tanındı. Bu tasarlanan Venn şeması “Olasılık, Mantık, İstatistik, ve Bilgisayar Bilimleri, Kümeler Kuramı” dahil birçok alanda kullanılmaktadır.

John-Venn

John Venn, Cambridge kentinde 1923 yılında hayatını kaybetti ve yine bu kentte bulunan Trumpington Churchyard’ da defnedildi.

ETİKETLER: , ,
KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.