iMessage Kullanılamadığında Mesajı SMS Olarak Gönderme

iMessage Kullanılamadığında Mesajı SMS Olarak Gönderme

iMessage, Apple tarafından kullanıcılarına yönelik geliştirdiği bir nevi online mesajlaşma servisidir. Tabi bu servisi kullanabilmek içinse internet bağlantısına ihtiyaç duyulmaktadır. Kablosuz ya da hücresel veri ağı üzerinden iMessage’ ı ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz. Bu servis sayesinde iki Apple kullanıcısı birbirleri arasında mesajlaşmak istediğinde (iPhone, iPad, iPod veya Mac) cihazlar karşı taraftaki kişinin iMessage kullanıcısı olduğunu algılayarak, otomatik olarak mesajlaşabilme imkanı sunabilmektedir. Peki, iMessage kullanılamadığında mesajı SMS olarak nasıl gönderebilirsiniz?

Aslında mantık olarak bakıldığında WhatsApp ile aynı, tek farkı ise sadece Apple kullanıcıları tarafından kullanılabilmesidir. Online mesajlaşma servisi olan iMessage, adından da anlaşılacağı gibi internet bağlantısı gerektiren bir uygulamadır. Internet bağlantısının olmadığı durumlarda attığınız mesajlar karşı tarafa gönderilemeyebilir. Bu servis kullanılamadığında ise mesajı SMS olarak gönderebilirsiniz. Bu işlem için makalenin devamına göz atmanız yeterli olacaktır.

iMessage’ ı Kullanamadığınız da, Mesaj SMS Olarak Nasıl Gönderilir?

 • Mesajın SMS olarak gönderilebilmesi için öncelikli olarak telefonun Ayarlar bölümüne girin
 • Gelen menüden Mesajlar‘ a girin
 • Ardından Mesajlar ekranındaki seçeneklerden SMS Olarak Gönder etkinleştirdiğiniz de bu özellik aktif hale gelecektir

iMessage-Kullanilmadiginda-Mesaji-SMS-Olarak-Gonderme-1

iMessage kullanılamadığında mesajı SMS olarak gönderme konusuna yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ezgi dedi ki:

  iMessage kullanılamadığında çıkan hata bilgisi sinir bozucuydu. Böyle bir seçeceğim oldupunu bilmiyordum. Teşekkür ederim

  1. KILIC dedi ki:

   Ben teşekkür ederim Ezgi hanım, faydalı olmasına sevindim