iPhone’ da Gizli Fotoğrafların Olduğu Albümü Gizleme

iOS
A+
A-
iPhone’ da Gizli Fotoğrafların Olduğu Albümü Gizleme

iPhone ve iPad’ de çekilen fotoğrafların hepsi Fotoğraflar uygulamasında yerini almaktadır. Yine burada bulunan Gizli özelliği ile dilediğiniz fotoğrafları gizleyebilirsiniz. Ancak bu fotoğraflar Albümler kısımında Gizli klasörü altında görünür durumda bulunmaktadır. Neyse ki, iOS 14 ile birlikte gelen özellikle Gizli Fotoğraflar albümü gizlenebiliyor. Gelin şimdi iPhone’ da fotoğraf nasıl gizlenir? ve iPhone’ da Gizli Fotoğraflar albümü nasıl gizlenir? konularına detaylı olarak bakalım.

iPhone ve iPad’ de bulunan ve başkaları tarafından görülmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı basit bir işlemle gizleyebilirsiniz. Özel fotoğraflarınız yalnızca size özel gizli yerde kalsın..

iPhone’ da Fotoğrafı Gizleme

  • iPhone ve iPad’ de fotoğraf gizlemek için öncelikli olarak fotoğrafı seçin ve daha sonra sol alt tarafta bulunan menü simgesine iPhone-Paylasim-simgesidokunun
  • Açılan menüden Gizle seçeneğine iPhone-Gizli-Album-Gizleme dokunun ve açılan pencerede Fotoğrafı Gizle seçeneğine dokunun

Yapılan bu işlem sayesinde gizlediğiniz bu fotoğraf, Fotoğraflar ve diğer uygulamalarda gizli kalacaktır. Ancak Albümler altında bulunan Gizli klasörü altında görünmeye devam edecektir. Tabi bu durumunda bir çözüm yolu bulunmaktadır. Aşağıdaki adımları takip ederek, Gizli olan bu albümü de gizleyebilirsiniz.

iPhone’ da Gizli Fotoğraflar Albümünü Gizleme

  • Öncelikli olarak iPhone’ da Ayarlar‘ a iPhone-Ayarlar girin
  • Daha sonra Fotoğraflar‘ aiphone-fotograflardokunun
  • Gelen ekranda Gizli Albüm seçeneğini pasif hale getirin

Bu sayede Fotoğraflar > Albümler bölümünde Gizli albümü gizli duruma getirecek ve gözükmeyecektir.

iPhone’ da Gizli Albümü ve Gizli Fotoğrafları Görüntüleme

Fotoğraflar uygulamasında Gizli albümü gizlediniz, gizli albümü ve gizlediğiniz fotoğrafları tekrardan görüntülemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip ederek Gizli olan bu albümü görünür hale getirebilirsiniz.

  • iPhone’ da yine Ayarlar > Fotoğraflar yolunu izleyin
  • Buradan Gizli Albüm özelliğini aktif hale getirmeniz getirmeniz yeterli olacaktır

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “iPhone’ da Gizli Fotoğrafların Olduğu Albümü Gizleme” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

iPhone ve iPad’ te Koyu Modu Açmanın Farklı Yolları” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone’ da Seri Fotoğraf Çekim Modunun Kullanımı” haberini okumak için buraya tıklayın

iPhone Live Photos (Canlı Fotoğraflar) Özelliğini Kullanamıyorum” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.