iPhone’ da Kontrol Merkezi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

iPhone’ da Kontrol Merkezi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Apple’ ın mobil sistemi iOS’ ta sık kullanılan ayar ve uygulamalara kolay erişim sağlayan Kontrol Merkezi, her ne kadar faydalı bir özellik olarak görünse de bazı kullanıcılar kaldırmak istiyor olabilir. Eğer sizde iPhone’ da kilitli ekran üzerinde Kontrol Merkezi’ ne erişimi devre dışı bırakmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

iPhone-Kontrol-Merkezi-Kapatma

Uçak modu, kablosuz ağ bağlantısı, bluetooth, rahatsız etme modu, ekran rotasyonu kilidi gibi sık kullanılan seçeneklerin kısayollarının yanı sıra ekran parlaklığının ayarlanması, video/müzik yürütme, flaş, kronometre, hesap makinesi ve kameraya hızlı bir şekilde erişimi sağlayan iOS’ un en kullanışlı işlevlerinden biri olan Kontrol Merkezi nin iPhone cihazında bulunmasından rahatsızlık duyuyor ve kilitli ekranda erişimin devre dışı bırakılmasını istiyorsanız, aşağıdaki aşamaları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Öncelikli olarak iPhone ana ekranında yer alan Ayarlar ve ardından Denetim Merkezi‘ ne girin
  • “Kilitli Ekranda Erişim” ve “Uygulama İçinden Erişim” olarak karşımıza iki seçenek gelmekte.

Kilitli Ekranda Erişim: Kilitli ekranda Denetim Merkezi’ ne erişime izin verir.

Uygulama İçinden Erişim: Uygulamaların içinden Denetim Merkezi’ ne erişime izin verir. Bu seçenek etkin olmasa bile Denetim Merkezi’ ne ana ekrandan erişebilirsiniz.

bilisimbilgi.com

Burada kilitli ekranda erişimin devre dışı bırakılmasını istediğimiz için “Kilitli Ekranda Erişim” seçeneği pasif durumuna getirmeniz yeterli olacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.