iPhone’ dan iMessage Kaydı Nasıl Silinir?

iPhone’ dan iMessage Kaydı Nasıl Silinir?

Daha önce iPhone serilerinden herhangi birini kullanıp ta iMessage kaydı oluşturan kullanıcılar, Apple üretimi olmayan başka bir telefon kullanmaya başladıklarında iPhone’ dan gönderilen SMS veya metin mesajlarını alamıyor olmanız olası bir durumdur. Bunun için iMessage’ ı kapatmanız gerekebilir. Nasıl mı? İşte cevabı…

iphone-imessage

Apple’ ın iPhone kullanıcılarına yönelik sunduğu ücretsiz mesajlaşma servisi iMessage’ ı internet (Wi-Fi veya 3G) üzerinden haberleşmeyi sağlayan mail sistemi olarak ta düşünebiliriz. iMessage servisi ile birlikte harici uygulamalara yönelmek yerine direkt mesajlaşma, iPhone kullanıcıları arasında daha popüler hale geldi. Her ne kadar bu servisi kullanan cihazlar arasında avantajlı olarak gözükse de, daha önceleri bu servisi kullanıp ta sonra Apple üretimi olmayan başka bir telefon kullanılmaya başlandığında karşılaşılan sorun Apple’ ın azda olsa şikayet aldığı önemli konulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

iPhone’ dan iMessage kaydını silmek için iki yol mevcut. Bunlardan ilki “iPhone’ unuz hâlâ sizde mi?”, bir diğeri ise “iPhone’ unuz artık sizde değil mi?”. Sorularının cevaplarını aşağıda inceleyebilirsiniz?

iPhone’ unuz hâlâ sizde mi?

  • İlk olarak SIM kartınızı iPhone cihazınıza takın.
  • Daha sonra “Ayarlar” bölümü içerisine girin.
  • Burada alt tarafta yer alan “Mesajlar” sekmesine tıklayın.
  • Mesajlar penceresinden “iMessage” ı devre dışı bırakın ve “Ayarlar” bölümüne tekrar dönün.
  • Burada “FaceTime” sekmesine tıklayın.
  • FaceTime penceresinden “FaceTime” ı devre dışı bırakın ve çıkın.

Yukarıdaki adımları gerçekleştirdikten sonra artık iPhone’ dan iMessage kaydı silinmiş oluyor.

iPhone’ unuz artık sizde değil mi?

iPhone’ unuz artık sizde değil ise “iMessage kaydı silme” bağlantısı üzerinden telefon numarası yazılarak iMessage hesabını kapatabilirsiniz. Bu bağlantı üzerinde yer alan ilk kısımda ülkeyi seçtikten sonra yazacağınız telefon numarasına gelen onay kodunu, yine aynı bağlantı üzerinde yer alan ikinci kısımdaki “Onay kodunu girin” alanına girdikten sonra, Apple telefon numarasının iMessage’ daki kaydını temizliyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.