iPhone Garanti Durumu Nasıl Sorgulanır?

iPhone Garanti Durumu Nasıl Sorgulanır?

Yeni alınan sıfır ya da ikinci el bir iPhone‘ da akıllara takılan ilk şey, acaba bu cihazın garantisi var mı? ya da garantisi nasıl sorgulanır? gibi kafanıza takılan soruların cevabını haberin detaylarında bulabilirsiniz.

iphone-garanti-sorgulama

Genellikle teknolojik bir ürün satın alındıktan sonra çıkabilecek bir sorun karşısında ürünü satın alanlar, garanti kavramını daha da fazla önemsemektedir. Her ne kadar sıfır alınan bir ürünün garanti süresinin iki yıl olduğu bilinse de bu durum ikinci el bir üründe merak konusu olabilmektedir. Böyle bir durum karşısında satın alınan teknolojik bir ürünün garantisinin devam edip etmediğini doğru bir şekilde öğrenebilmek için Apple, iPhone garanti sorgulama hizmeti ile karşımıza çıkıyor.

Apple’ ın sitesi üzerinden iPhone garanti durumu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını, ürünün destek ve servis kapsamının AppleCare koruma planı için uygun olup olunmadığının detaylarına buradan erişebilirsiniz.

iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır?

  • Apple’ ın denetleme sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
  • Açılan pencerede Donanımınızın seri numarasını girin ile Lütfen kodu girin bölümleri yer almaktadır. iPhone cihazınızın seri numarasını “Donanımınızın seri numarasını girin” bölümüne, ekranda çıkan kodu ise “Lütfen kodu girin” bölümüne girin.

iPhone’ da seri numarası nasıl bulunur? 

Sorusunun cevabını Ayarlar > Genel Hakkında bölümündeki “Seri numarası” kısmından öğrenebilirsiniz.

bilisimbilgi.com

İstenilen bilgiler girildikten sonra “Geçerli Satın Alma Tarihi“, “Telefonla Teknik Destek: Süresi“, “Onarım ve Servis Kapsamı” ve “AppleCare Koruma Planı” için uygunluk bilgileri karşımıza çıkmaktadır.

bilisimbilgi.com

Son olarak “Onarım ve Servis Kapsamı” başlığı altında yer alan “Tahmini Son Kullanma Tarihi” kısmına bakılarak, iPhone cihazınızın garanti kapsamının ne zamana kadar devam edeceği bilgisini de buradan öğrenebilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ferdi dedi ki:

    O zaman kutu üzerinde yer alan seri numaradan bakılabiliyor ise yurtddışından gelen bir ürünü bu şekilde alırken kontrol edilebiliriz