iPhone ve Android’ de Web Siteleri PDF Olarak Nasıl Kayıt Edilir?

iPhone ve Android’ de  Web Siteleri PDF Olarak Nasıl Kayıt Edilir?

iPhone ve Android işletim sistemine sahip cihazlar üzerinde beğenilen bir web sitesinin PDF olarak nasıl kayıt edildiğini merak ediyorsanız, bu sorunun cevabını yazının devamında bulabilirsiniz.

ios-android-pdf-kaydetme

İnternet’ te gezinirken bir makaleye denk geldiniz ve o an için müsait olmadığınızdan daha sonra okumak istediniz. Normalde web sitesini işaretleyerek daha sonradan erişim sağlayabilirsiniz. Ancak internet bağlantısı olmadığı zamanlarda bu durum mümkün olmamaktadır. Tabi içeriklere offline olarakta ulaşabilmenizi sağlayan içerik kaydeden birçok üçüncü parti uygulama yer almaktadır. Bilindiği gibi hiçbir uygulama da PDF‘ in yerini tutmamaktadır. Akıllı telefonunuzda mevcut olan bu dönüştürme özelliği sayesinde web siteleri üzerinden PDF’ e dönüştürme işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

iOS veya Android cihazlarından internet bağlantısına ihtiyaç duyulmadan bir web sitesini PDF olarak kaydettikten sonra tekrardan rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

iOS cihazlarda

Offline konumdayken bir web sitesinin içeriğine ulaşabilmenin en kolay yolunun Safari tarayıcısı olduğu söylenilebilir. Nasıl mı? Örneğin içeriğini kayıt etmek istediğiniz web sitesi üzerindeyken Paylaş tuşuna basın, buradan PDF’ i Kaydet iBooks seçeneğine tıklayın. Bu işlem sayesinde kayıt altına alınmak istenilen içerik iBooks üzerinde PDF kategorisi olarak yerini alacaktır.

bilisimbilgi.com

Android cihazlarda

Android cihazlarda ise Offline konumdayken bir web sitesinin içeriğine ulaşabilmenin yolu da Chrome tarayıcısıdır. Örneğin içeriğini kayıt etmek istediğiniz web sitesi üzerindeyken yukarıda sağ tarafta yer alan üst üstte üç nokta sekmesine tıklayın. Açılan pencereden Yazdır seçeneğine basıp, daha sonra PDF olarak kaydet diyin.

bilisimbilgi.com

Beğenilen içeriklerin kayıt edilmesi işlemi, daha önceleri kullanılan bir takım uygulamalara bakıldığında daha kolay olduğunu ve çok zaman kazandıracağını söyleyebilirim.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.