iPhone Gövdesi Tamamen Camdan Üretilebilir mi?

iPhone Gövdesi Tamamen Camdan Üretilebilir mi?

Apple, bu sefer gövde yapısı tamamen camdan oluşan mobil cihazı üretebilmek için patent başvurusunda bulundu.

cam-iphone

Apple her zaman olduğu gibi akıllı telefonu iPhone’ da sunduğu yenilikçi yaklaşımı merak ve hayranlık uyandırıyor, buna bağlı olarak kullanıcı kitlesini her defasında genişletmeyi başarıyor. Her yeni akıllı telefon modeli çıkmadan önce nasıl olacağı, hangi özellikteki görsel yapıyla donatılacağı hakkında sürekli tahminler üretilmektedir.

Apple tarafından geliştirilmesi planlanan patent projesi kapsamında bir elektronik cihazın gövdesinin tamamen camdan üretilmesi için gereken adım atılmış oldu. Bu atılan adım asılında konsept görsellerinde sürekli karşılaşılan cam materyalden üretilmiş görünüme sahip geleceğin akıllı telefon modellerine yani gerçeğe bir adım daha yaklaşabildiğimizin göstergesi olabilir.

Yalnız mobil cihaz gövdesinin tamamen camdan üretilmesi, cihazın çok ağır olarak karşımıza çıkması demek. Apple tabi ki bu konu üzerine, cihaz gövdesinde yer alması planlanan cam parçalarından oluşan özel birleştirme tekniğinin kullanılmasından bahsedilmekte. Böylece kullanılacak gövde yapısı ile cihazın daha hafif ve daha sağlam olması planlanıyor.

Son olarak Apple’ ın bu patent teknolojisini yalnız iPhone modelleri için değil, TV’ ler, taşınabilir müzik aletleri, dizüstü bilgisayarlar gibi elektronik cihazların da gövde yapısını camdan üretebilmek içinde kullanabilecek.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.