iPhone ile Video Çekerken Aynı Anda Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

iPhone ile Video Çekerken Aynı Anda Fotoğraf Çekimi Nasıl Yapılır?

Sürekli olarak yanımızda taşıdığımız ve artık hayatımızın vazgeçilmez parçası haline gelen akıllı telefonların birçoğunda video kaydetme anında fotoğraf çekebilmek için ekstra uygulamalara gerek duyulurken, Apple iOS işletim sistemine sahip cihazlarda çok basit bir çözüme gitmiş ve üstelik ekstra bir uygulamaya ihtiyaç duymadan bir yandan videoyu kaydedip diğer bir yandan da güzel anları ölümsüzleştirebilme imkanı sağlıyor.

Öncelikli olarak iPhone 5 ile karşımıza çıkan video kaydederken fotoğraf çekebilme özelliği, iPhone’ un her yeni cihazında güçlenen kamerasında kaliteyi giderek daha da arttırıyor. Bu özelliği kullanabilmekse oldukça kolay.

  • Standart iPhone cihazının kamerasını açın ve videoyu kaydetmeye başlayın
  • Kaydetmeye başlanıldığında sol alt köşede beyaz bir düğme belirdiğini göreceksiniz. Kayıt anında bu anı fotoğraflamalıyım dediğiniz anda o düğmeye dokunmanız yeterli olacaktır. Bahsettiğim beyaz butonun nasıl göründüğünü merak edenler aşağıda yer alan görsele bakabilirler.

bilisimbilgi.com

Donanımsal yapı olarak her cihazda farklı kalitede fotoğraf çekeceğini de unutmadan belirteyim. iPhone 6S, 6S Plus ve SE ile 4K video çekim anında 8 megapiksel fotoğraf çekerek en iyi sonucu alabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.