iPhone’ umu Normalden Daha Hızlı Nasıl Şarj Edebilirim?

iPhone’ umu Normalden Daha Hızlı Nasıl Şarj Edebilirim?

Önceleri iPhone kullanıcılarından gelen şikayetler bataryaların yetmediği yönündeydi. Ancak bu şikayetler, son çıkan modellerle giderilmiş olsa da bu sefer şarj ederken süre sıkıntıları devam ediyor. Her ne kadar iPhone’ lar hızlı şarj etme özelliği sunmasa da bir takım yöntemlerle bunu mümkün kılıyor. Nasıl mı?

Hayatımızda yerini aldığından beri her ne kadar istenilenleri yerine getirseler de, problem genel olarak ele alındığında “şarjın çabuk tükenmesi” ortaya çıkmakta. Pil kullanım süresi konusunda geçerli notu alamayan eski iPhone’ lar, bu sorunu son çıkan modellerle çözüyor olsa da şarj olma süresi bakımından hâlâ sorun yaşanıyor.

sarja-takili-olan-telefonu-kullanmanin-zararlari

Bu duruma kısmen de olsa çözüm bulabilmek adına yapılması gereken bir takım yöntemlerden iPhone’ ların nasıl hızlı şarj edilebileceğinden bahsedeceğim.

  • Uçak Modu Kullanımı

Mobil operatörde sinyal kalitesinin düşük olduğu noktalarda uçak modunu açtığınızda daha kaliteli bir bağlantı kurmak adına yapılacak olan denemeleri engelleyerek, şarjın çabuk tükenmesinin önüne geçebilirsiniz. Uçak modu açıldığında “Bluetooth, Wi-Fi, mobil veri gibi” bağlantıları devre dışı bırakacağından daha kısa sürede şarj olmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca yaşanılabilecek herhangi bir ağ sorununda uçak modu açılıp – kapatıldığında tüm iletişim elemanlarını resetleyerek, kısa bir zamanda sıkıntının üstesinden de gelebilirsiniz.

  • Telefonu Uyut

Şarj edilen telefon kullanımdayken diğer bir yandan şarj tüketeceğinden verimli bir şekilde şarj etmeyebilir. Bu sebepten telefonu kullanmayarak, ekranını kapalı tutarak şarj etmemiz halinde çok daha hızlı şarj olduğunu göreceksiniz.

  • Telefonu Tamamen Kapatmak

Eğer telefonla herhangi bir işiniz yoksa kapatıp şarj ettiğiniz de yalnızca bataryayı şarj etmeye odaklandığından daha hızlı şarj edecektir. Tabi ki en etkili yolda budur.

  • Bilgisayara bağlayıp şarj etmeyin

Gün içerisinde elden düşürmediğimiz akıllı telefonlarda karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de malum şarjın çabuk bitmesidir. Tabi ki prizlerin yakınından ayrılamayan kullanıcılar alternatif yöntemlere ihtiyaç duymaktadır. Bunun için en çok tercih edilen aygıtlar arasında elbette ki bilgisayarlar gelmektedir. Eğer acele bir durumunuz varsa USB kablosuyla telefonu şarj etmeye uğraşmayın. USB üzerinden 0.5 amperlik bir çıkış geldiğinden normal prize takılı durumdan bile neredeyse yarı oranda şarj edecektir.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.