WhatsApp’ ta Gönderdiğim Mesajın Tam Olarak Ne Zaman Okunduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

WhatsApp’ ta Gönderdiğim Mesajın Tam Olarak Ne Zaman Okunduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ ta gönderilen mesajları gördüğünü kanıtlayan mavi tikler, her ne kadar mesajların okunup okunmadığı bilgisini gösteriyor olsa da ne zaman okunduğu ve ne kadar süre sonra cevap yazıldığı da büyük önem taşıyor. Peki, mesajı gönderdiğiniz kişinin mesajı tam olarak ne zaman okuduğunu nasıl görebilirsiniz?

WhatsApp’ ta yer alan “mavi tik” yani “okundu bilgisi” özelliği sayesinde herhangi bir mesaj gönderdiğinizde, karşı taraf bu mesajı okursa çıkan iki adet mavi tik işareti ile bunu öğrenebiliyordunuz. Ancak karşıdaki kişi tarafından tam olarak ne zaman görüldüğünü bilmiyordunuz. Bugün sizlere bunu öğrenmenin yolundan bahsedeceğim.

Gönderdiğim mesajın ne zaman okunduğunu nasıl görürüm?

iOS Cihazlarda

  • Öncelikli olarak okunma zamanını merak ettiğiniz mesaja basılı tutun ve sola kaydırın
  • Gelen ekranda mesaj bilgisine ulaşacaksınız

whatsapp-ta-gonderdigim-mesajin-tam-olarak-ne-zaman-okundugunu-1

Android Cihazlarda

  • Öncelikli olarak okunma zamanını merak ettiğiniz mesaja basılı tutun ve ekranın üst tarafında çıkan “i” simgesine tıklayın
  • Bu işlemden sonra mesaj bilgisine ulaşacaksınız

Karşı tarafa göndermiş olduğunuz mesajın ne zaman iletildiği ve kişinin bu mesajı ne zaman okuduğuna kadar detaylı bilgiyi burada bulabileceksiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.