Konuşmaları Kayıt Altına Alan Telefon Kılıfı: JiC

Konuşmaları Kayıt Altına Alan Telefon Kılıfı: JiC

Akıllı telefonlarda yapılan görüşmeleri kayıt altına alan bir takım yazılımların olduğu bilinmekte. Ancak bu yazılımlardan farklı olarak iPhone akıllı telefonları için geliştirilen, kullanım bakımından da oldukça rahat kayıt işlemini gerçekleştirebileceğiniz JiC isimli telefon kılıfı, olaya farklı bir açıdan bakıyor. Peki, JiC ismindeki bu telefon kılıfı nasıl çalışıyor?

JIC-iphone-kılıf

Görüşmeyi bitirdikten sonra “Keşke bu telefon görüşmesini kayıt altına alabilseydim” gibi durumlar karşısında akıllı telefonlarda yapılan görüşmeleri kaydedebileceğiniz bir takım yazılımlar mevcut, ancak bu tarz yazılımların internet bağlantısına ihtiyaç duyabilmesinin yanı sıra ücretli olarak sunulmasını da dezavantajları arasına alabiliriz. Tabi birde gizlilik konusu düşünüldüğünde, kullanıcılar üzerinde endişeye neden olabilmektedir.

Bu konu ile alakalı bir grup girişimci tarafından geliştirilen Just in Case (JiC) ismindeki iPhone telefon kılıfı sayesinde yapılan (gelen ve giden) çağrıları kayıt altına alabileceksiniz.

Kılıfın üzerinde bulunan mikrofon sayesinde ses kaydını alabilmenin yanı sıra yine üzerinde yer alan hoparlör sayesinde de almış olduğunuz kayıtları dinlemenize olanak sağlıyor. Standart micro USB ile şarj olan JiC ismindeki kılıfa takılacak olan microSD kart ile telefon hafızasında yer işgal etmeden yapılan görüşmeleri kayıt altına alabileceksiniz.

Kolay bir kullanım şekli ile 8 saate kadar kayıt yapabilen JiC isimli telefon kılıfını konuşmaya başlama anında arka tarafta yer alan güç tuşuna basılmasının ardından kayıt işlemine başlayabilir, görüşme sonlandığında ise aynı şekilde kayıtı sona erdirebilirsiniz. İndieGoGo üzerinden bağışları toplanmaya başlayan erken alımla 29$ dan başlayan fiyatla JiC aynı zamanda kırmızı, yeşil, mavi, sarı ve siyah renk seçeneklerine sahip.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.