Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Teknikleri

Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Teknikleri

Farz edelim rehberinizde olmayan biri tarafından arandınız, gelen bu çağrının kime ait olduğunu merak ediyor ve öğrenmek istiyorsunuz. Gelen bu çağrıyı operatörünüzün ücretli olan bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanarak bulabileceğiniz gibi herhangi bir ücret ödemeden bilinmeyen bu numaranın kime ait olduğunu bulabilme ihtimaliniz olduğunu biliyor muydunuz?

bilinmeyen-numaralar

Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme Teknikleri

  • Sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden cep telefonu numarasının kime ait olduğunu tespit etmek

Rehberinize kayıtlı olmayan biri tarafından arandığınızda gelen bu çağrının kime ait olduğunu merak ettiğiniz bu cep telefonu numarasını Facebook‘ ta yer alan arama kutusuna yazarak ya da gelen çağrı üzerinde numarayı kopyaladıktan sonra arama kutusuna yapıştırarak, Facebook’ a kayıtlı ise kim olduğunu öğrenebilirsiniz.

  • WhatsApp uygulaması üzerinden cep telefonu numarasının kime ait olduğunu tespit etmek

Akıllı telefonlar için özel olarak geliştirilen mesajlaşma ve arama uygulaması olan WhatsApp üzerinde telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenmek istediğinizde ise örneğin bilinmeyen telefon numarasını rehberinize “Kim bu acaba” diye kayıt edin. Sonrasında WhatsApp uygulamasını çalıştırıp, kişi listesini güncelleyin. “Kim bu acaba” diye rehbere kayıt etmiş olduğunuz kişiyi burada bulup, profil resmine bakarak kim oluğunu tahmin etmeye çalışabilirsiniz. Aynı şekilde bu yöntemi Tango, Viber vb. gibi mesajlaşma ve arama uygulamalarında kullanarak ta deneyebilirsiniz.

  • Arama motoru Google üzerinden bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu bulma

Her gün kullanılan ve yapılan aramaları bıkmaksızın cevaplayan Google üzerinde bir numaranın kime ait olduğunu bulmak zor ancak daha çok tanıtım ve reklam amaçlı olarak kullanılan telefon numaralarını bu sayede öğrenmek mümkün. Örneğin 0850 şeklinde başlayan telefon numaraları her ne kadar bankalara ait olduğu bilinse de hangi bankaya ait olduğunu öğrenmek için Google arama kutusuna numarayı olduğu gibi yazarak bulabilirsiniz. Yada 0212 ile başlayan genel amaçlı kullanılan bir numara tarafından aranıyorsanız, şirketlerin genelde web üzerinde kayıtlı olduğu düşünüldüğünde yine Google arama kutusuna numarayı olduğu gibi yazarak öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fadime dedi ki:

    Güzel paylaşım, elinize sağlık