Saldırganların Hedefinde WhatsApp

Saldırganların Hedefinde WhatsApp

Facebook tarafından alınması ile Whatsapp, saldırganlar tarafından kullanıcıların kandırılması sonucunda sistemlerine sızmaya çalışıyor.
 

facebook-whatsapp

 
Saldırganlar tarafından Whatsapp kullanıcıların “e-posta” larına sahte bağlantılar gönderilmeye başlanıldı. Trend Micro Smart Protection Network’ lerine gelen sahte e-posta ile saldırganlar tarafından gönderilen bağlantı Windows ve Mac için masaüstü sürümünün hazırlandığına dair sahte mail tespit edildi.
 
Saldırganların hedefinde “mobil cihazlara ve kişisel bilgisayara” gelen mail’ e tıklanması ile sızan zararlı yazılımın yüklenmesi sonucunda, kullanıcının kişisel bilgileri ve şifrelerini ele geçirmesi bu şekilde sağlanmış oluyor. Brezilya’ daki kullanıcıları daha çok hedef alan saldırganlar, gönderilen e-postaların Portekizce düzenlendiği görülmektedir. Bu bağlantıya tıklayıp girenlerin % 80′ ını Brezilya tarafından gerçekleştiriliyor.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.