Samsung Galaxy’ de Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!

A+
A-
Samsung Galaxy’ de Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!

Teknolojik anlamda kullanıcıların bütün isteklerine yanıt veren Samsung ‘ un akıllı telefon modellerinden Galaxy’ de, ekrana dokunarak uyandırabileceğiniz gibi telefonu elinize alarakta bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. “Daha önceleri ekrana dokunduğumda ya da telefonu elime aldığımda ekran açılıyordu. Ancak  telefon bir süredir tepki vermiyor. Güç tuşuna basarak, telefonun açılmasını sağlıyorum.” Bu durumu nasıl düzeltebilirim, eski haline nasıl getirebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Samsung Galaxy’ de ekrana dokunduğumda açılmıyor!” Aslında bu sadece telefon üzerinden değiştirilecek bir ayardan kaynaklanmakta. Ekrana dokunulduğunda normalde varsayılan olarak ekran hızlı bir şekilde uyandırılır. Buradaki amaç; “güç düğmesine basılmadan, kilit ekranına bakılmasıdır” Kullanıcılar gerekli olan bu ayarı pasif duruma getirip, unuttuğunda bu durumu bir sorun olarak görebilmektedir. Aşağıdaki adımları uygulayarak, ekrana dokunulduğunda ekranın hızlı bir şekilde açılıp kilit ekranına bakılmasını sağlayabilirsiniz.

Uyandırmak için Çift Dokun Özelliğini Etkinleştirme

  • Öncelikli olarak Ayarlar menüsüne Android-Ayarlar dokunun
  • Ardından Gelişmiş Özellikler Samsung-Gelismis-Ozellikler sekmesine dokunun
  • Daha sonra Hareketler ve İşaretler sekmesine dokunun
  • Son olarak Uyandırmak için çift dokunun seçeneğinin yan tarafında KAPALI bulunan anahtarı AÇIK konuma ON-OFF-Button-1 getirin

Bu özelliği etkinleştirmeniz durumunda

, telefonunuzun ekranına iki defa dokunduğunuzda cihazın ekranı açılacaktır. Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Samsung Galaxy’ de Ekrana Dokunduğumda Açılmıyor!” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

Galaxy’ de Arama Yanıtlandığında Titreme Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Samsung Galaxy’ de Güç Tuşuna Uygulama Atama” haberini okumak için buraya tıklayın

Samsung Galaxy’ de Işıklı Bildirim Özelliğini Etkinleştirme” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.