Samsung’ un Televizyonu Kavisli UHD Teknolojisi Satışa Sunuldu

Samsung’ un Televizyonu Kavisli UHD Teknolojisi Satışa Sunuldu

Türkiye’ de tüketiciler tarafından merakla beklenen Samsung‘ un kavisli UHD teknolojiye sahip televizyonu Türkiye’ de satışa sunuldu.

Dünyanın ilk kavisli UHD televizyonu olarak lanse edilen yeni televizyon, kavisli yapısı sayesinde daha büyük bir ekrana bakıyormuş hissi uyandırıyor. Bu form, aynı zamanda ekrana doğrudan karşıdan bakılmasa dahi çevreleme etkisi yaratıyor. Samsung’ un geliştirdiği otomatik derinlik geliştirici, ekranın köşelerinde kontrast oyunları yaparak sanal bir 3D etkisi yaratıyor ve ön plandaki ögelerin ekrandan taşıyormuş gibi görünmesini sağlıyor. UHD diming, bölgesel arka aydınlatma teknolojisiyle sahnelerin karanlık yerlerini gerçek siyaha daha yakın gösteriyor. UHD upscaling sayesinde ise mevcut TV yayınları ya da farklı içerikler UHD kalitesine yakın bir kaliteye yükseltiliyor.

uhd-01

Daha önceki televizyonlarda da olan ve ilerleyen dönemde akıllı televizyonu daha ileri teknolojiyle buluşturmaya yarayan gelişim kiti yeni UHD televizyonlarla birlikte de geliyor. Ancak kit bu kez televizyon üzerinde değil ayrı bir ünite olarak kullanıcılarla buluşuyor. Bu da yenisiyle değiştirilmesini kolaylaştırıyor.

uhd-02

 

Çoklu ekran teknolojisiyle ekranı dörde bölen ve bir tarafta televizyon açıkken diğer kutular internette gezinmeye, videolar izlemeye ya da farklı uygulamaları kullanmaya izin veren televizyon, eskisine kıyasla iki kat daha hızlı Quad Core Plus işlemciyle çalışıyor. 55 ve 65 inçlik modellerinin ardından 78 inçlik modeli de satış sunulacak televizyonların fiyatı 8 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiyor.

uhd-03

Kaynak: uzmanabi

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.