Sık Kullandığınız Ayarlar Başlat Menüsüne Nasıl Eklenir?

Sık Kullandığınız Ayarlar Başlat Menüsüne Nasıl Eklenir?

Her geçen gün gelişen, kullanıcılar tarafından kısa zaman içerisinde beğenilen ve birçok bilgisayar üzerinde de yerini alan Windows 10‘ un bilinen özelliklerinin yanında muhtemelen bilinmeyen bazı özellikleri de bulunmakta. Bilgisayarda her gün sık olarak kullandığımız  Ayarlar uygulamasındaki alt bölümleri Başlat Menüsü‘ ne sabitleyerek, zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu sayede işlerinizi daha kısa sürede halledebilirsiniz. Nasıl mı?

Sistem Ayarları, Windows Update yada Ağ ve İnternet” gibi sık kullanılan ve birçok tıklama sonucunda ulaştığınız programları  Başlat menüsüne sabitleyerek, daha hızlı ulaşabilirsiniz. Peki, Windows 10’un Başlat menüsünü nasıl kişiselleştirebilir siniz?

Windows 10′ da Başlat Menüsüne Sık Kullandığınız Ayarları Ekleme

  • Sık kullandığınız ayarları başlat menüsüne eklemek için öncelikli olarak ” Ayarlar ” a tıklayın
  • Daha sonra Ayarlar ekranında ” Sistem, Cihazlar, Ağ ve Internet, Kişiselleştirme, Hesaplar, Gizlilik gibi ” sık olarak kullandığınız kategori üzerinde mouse sağ tuşuna tıklayarak, ” Başlangıç ekranına sabitle ” seçimine tıklamanız yeterli olacaktır

Baslat-Menusune-Sabitleme-1

  • Tabi ki Ayarlar ekranında bulunan seçimlerin yanı sıra ayarların alt kategorilerini de Başlat menüsüne yine aynı şekilde sabitleyebilirsiniz (Örneğin Sistem içerisinde yer alan Bildirimler ve Eylemler üzerinde mouse sağ tuşuna tıklayıp, başlangıca sabitleyin)

Sık kullandığınız ayarlar başlat menüsüne nasıl eklenir sorusunun çözümüne yönelik paylaştığım bilgi umarım yararlı olmuştur.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.