Vaio PC Pazarına Geri Dönüyor !

Vaio PC Pazarına Geri Dönüyor !

Japon teknoloji markası Sony’ nin geçtiğimiz aylarda Vaio Pc pazarından çekilmesiyle üretimi sona ermişti. Japan Industrial Partners (JIP) şirketinin Vaio’ yu satın alması sonucunda pazara iki yeni model ile dönüp, markayı tekrardan gün yüzüne çıkardı.

Akıllara kazınan Sony’ nin köklü markası Vaio’ yu bırakması kararı o dönemde teknoloji severleri şaşırtmıştı. Artık Vaio isim hakkını alan JIP şirketi Vaio Fit ve Vaio Pro isimli iki yeni modelini tanıttı. Bu iki yeni ürün ile ilgili 11.6 inç, 13.3 inç ve 15.5 inçlik ekran ile Core i3, i5 ve i7 işlemci seçenekleri ile yer alacak.

Vaio Fit

4. Nesil Intel Core işlemci ailesi (Core i3, i5 ve i7) ile gelen model de 15.5 inçlik ekran yapısına sahip, 1366 x 768  ile 1920 x 1080 çözünürlük tipinde ve 26 mm’ lik bir kalınlık ile sunulmakta.

JIP-Vaio-Fit

Vaio Pro

Yine 4. Nesil Intel Core işlemci ailesi (Core i3, i5 ve i7) ile gelen model de 11.6 inç ve 13.3 inçlik bir ekran yapısına sahip, 17.2 mm’ lik kalınlıkla ve üzerinde HD 5000 grafik birimini ile sunulmakta.

JIP-Vaio-Pro

Şuan için bu ürünler yalnız Japonya’ da satışa sunulmuş olup, satışın bu pazar dışına ne zaman sunulacağı hakkında net bir bilgi bilinmemekte.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.