WhatsApp’ ta Birisi Tarafından Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp’ ta Birisi Tarafından Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS‘ lerin yerini alan ve kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran WhatsApp‘ ta kullanıcıların en büyük dertlerinden bir tanesi de engellenip engellenmediklerinden emin olamama durumu. Bunu kolayca anlayabileceğiniz yöntemleri sizlerle paylaşmak istedim. Neyse sözü fazla uzatmadan yöntemleri anlatmaya başlayalım.

WhatsApp’ ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

whatsapp-ta-engellengimi-nasil-anlarim

  • Son Görülme Durumunu Kontrol Etmek

Son görülme özelliğinin aktif edilmesi, WhatsApp’ a en son ne zaman girildiği anlamına gelmektedir. Tabi sizi biri bloke eder yada engellerse WhatsApp’ ta son görüldüğü durum görünür olmayacaktır. Ancak bu durum başlı başına bir sebep değildir. Son görülme özelliği kullanıcılar tarafından herkese pasif duruma getirilebilmektedir.

  • Profil Fotoğrafını Kontrol Etmek

Birinin sizi bloke ettiğini yada engellediğini anlamak için o kişinin profil fotoğrafına bakarak tespit edebilirsiniz. Nasıl mı? Eğer birisi sizi engellemişse onun profil resmini görmeniz mümkün olmamaktadır. Eğer böyle bir durum varsa bu kesin olarak engellendiğiniz anlamına gelmektedir.

  • Gönderilen Mesajın İletilip İletilmediğini Kontrol Etmek

Birisi sizi bloke etmişse yada engellemişse, mesajlar o kişiye teslim edilmez. Gönderilen mesajların çift tik işareti ile işaretlenmemesi anlamına gelmektedir. Alıcı iletiyi aldığında okundu bilgisi (çift tik işareti; iletildi anlamını ve çift tik işaretinin mavi olması ise okundu anlamına ifade eder)

Tabi bu durum tek başına bloke olduğu anlamına gelmez. Alıcı tarafında telefonun kapalı olması yada internetin  olmaması durumunda çift tik işareti olmaz, bu işaret sadece tek tik işareti olarak kalmaktadır.

  • WhatsApp Üzerinden Arama Yapmayı Deneyin

Eğer biri sizi bloke etmiş yada engellemişse, bu kişiyle kesinlikle WhatsApp üzerinden arama yapamayacağınız anlamına gelmektedir. WhatsApp üzerinden sizi bloke edeni ararsanız, çağrı otomatik olarak bağlanmadan devre dışı kalacaktır.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.