WhatsApp’ ta Sohbet Konuşmalarını Nasıl Sabitlerim?

WhatsApp’ ta Sohbet Konuşmalarını Nasıl Sabitlerim?

Dünyaca en çok tercih edilen kullanıcılar arasında kesintisiz mesajlaşma ağı kuran Whatsapp’ a sohbet ekranını sabitleme özelliği geldi. Peki Whatsapp sohbetlerini nasıl sabitlerim? Sabitleme ne gibi işe yarar? diyorsanız işte cevabı..

Sabitleme özelliği sayesinde sık görüştüğünüz biriyle gerçekleştirdiğiniz konuşmalarınızı ekranın üst kısmında görünmesini sağlayabilirsiniz. Normalde son mesajlaştığınız kişiler, sohbet ekranın en üstünde yer almaktadır. Örneğin bir arkadaşınız ile çok da fazla mesajlaşmıyorsunuz ancak mesaj atmak istediğinizde çabuk ulaşmak istiyorsunuz, bu özellik ile sohbeti sabitleyip ekranın en üstünde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Önemli konuşmaları üst kısma sabitleme özelliği nasıl kullanılır? Bu konu hakkındaki detaylı bilgiyi aşağıda yer alan resimli anlatımdan takip edebilirsiniz.

Whatsapp’ ta sohbet sabitleme nasıl yapılır?

  • Öncelikli olarak sabitlemek istediğiniz kişi üzerine basılı tutun
  • Daha sonra sohbet ekranın üzerinde bir takım seçenekler listelenecektir. Bu seçenekler arasından Raptiye (iğne) görünümlü simgeye dokunun
  • Bu işlemin ardından “Sabitlendi” uyarısı karşınıza gelecek. Sabitlenen sohbetlerinizin yan tarafından raptiye simgesi belirecektir.

Yapılması gereken işlem bu kadar!

Son olarak belirteyim sohbet listenizden sadece 3 kişiyi sabitleyebilirsiniz

WhatsApp-Sohbet-Konusmalarini-Nasil-Sabitlerim-1

  • Eğer bu özelliği devre dışı bırakmak istersek te sohbete basılı tutun ve tekrar raptiye simgesine dokunun

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.