Whatsapp’ ta Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Whatsapp’ ta Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?

Akıllı telefonlar için geliştirilen anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ ta bulanan arama özelliği ile sesli görüşme yapılabildiği herkes tarafından bilinmekte. “Whatsapp üzerinden sesli ve görüntülü görüşmeyi herkes gibi bende kullanmaktayım. Ancak yaptığım görüşmelerin arama geçmişinde görüntülenmesinden rahatsızlık duyuyorum. Bu geçmişin temizlenmesini istiyorum.” Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? sorusuyla karşılaştım. Gelin beraber bu soruya yanıt bulmaya çalışalım..

Whatsapp üzerinden yapılan sesli ya da görüntülü aramalar, arama geçmişinde görüntülenir. Bu durumdan da çoğu kullanıcı rahatsız olmaktadır. Eğer siz de arama geçmişinde görüntülenen arama kayıtlarını temizlemek istiyorsanız, bunun için aşağıda yer alan adımları izlemeniz ve beraberinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Whatsapp’ ta Arama Geçmişini Temizleme

  1. Öncelikli olarak Whatsapp uygulamasını açın
  2. Alt tarafta yer alan görev çubuğu menüsünden Aramalar Whatsapp-Aramalar sekmesine dokunun
  3. Geçmiş çağrılar bu ekranda karşınıza gelecektir. Burada çağrıları tek tek silebileceğiniz gibi temizleme işlemini tamamen de gerçekleştirebilirsiniz 
  4. Tek tek silmek için; Silinmesini istediğiniz çağrıyı tamamen sola kaydırarak ya da hafif sola çekip Sil butonuna dokunarak bu arama kaydından kurtulabilirsiniz 
  5. Tüm çağrıları silmek için; Yukarıda sol tarafta yer alan Düzenle butonuna dokunun. Ardından ekranın hemen sağ tarafında yer alan Temizle butonuna basarak , çıkan pop-up penceresinde Arama Geçmişini Temizle butonuna dokunarak, tüm arama kayıtlarını silebilirsiniz

Not: Son olarak silinen bu bilgileri geri getirme gibi bir ihtimaliniz bulunmamaktadır.

Merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz. “Whatsapp’ ta Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir?” konusuna yönelik paylaşılan bilgi umarım yararlı olmuştur.

WhatsApp’ ta Enter Tuşu Gönder Düğmesine Dönüştü” haberini okumak için buraya tıklayın

Önemli Belge ve Notları WhatsApp’ ta Saklama” haberini okumak için buraya tıklayın

Bu yazı ilginizi çektiyse ve paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.