WhatsApp’ da Sohbet Konuşmalarını Sabitleme Ne İşe Yarar?

WhatsApp’ da Sohbet Konuşmalarını Sabitleme Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle SMS‘ lerin yerini alan ve her geçen gün yenilenerek kullanıcılarına yepyeni özellikler sunan popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ da, sohbet konuşmalarını nasıl sabitlerim? Sabitleme ne işe yarar? diyorsanız işte cevabı..

WhatsApp’ da sohbet konuşmalarını sabitleme özelliği ile sık görüştüğünüz biriyle gerçekleştirdiğiniz konuşmalarınızı ekranın üst kısmında görünmesini sağlayabilirsiniz. Normalde son mesajlaştığınız kişiler, sohbet ekranın en üstünde yer almaktadır. Örneğin bir arkadaşınız ile çok sık mesajlaşıyorsunuz ancak mesaj atmak istediğinizde sohbet listesi çok yoğun olduğundan bu kişiyi çabuk ulaşamıyorsunuz. Bu özellik ile sohbeti sabitleyerek, ekranın en üstünde görüntülenmesini sağlayabilir ve bu sayede bu kişilerden gelen mesajların hiçbirini gözden kaçırmamış olursanız.

WhatsApp’ da belirli kişi ya da grupların sohbet konuşmaları kolaylıkla sabitleyebilirsiniz. iPhone ve Android işletim sistemine sahip cihazlarda sohbeti sabitleme işlemininin nasıl yapıldığında BilisimBiLGi olarak değinelim istedik..

iPhone’ da WhatsApp Sohbet Konuşmalarını Sabitleme

  • Öncelikli olarak WhatsApp uygulamasını açın ve sabitlemek istediğiniz kişi veya grubun üzerinde parmağınızı sağa doğru kaydırın
  • Çıkan seçenekler arasından Sabitle (Raptiye Simgesi) seçimine dokunmanız yeterli olacaktır

İşlemin ardından bu sohbeti en üste sabitlenmiş olarak göreceksiniz. Ayrıca sabitlenen sohbetlerin yan tarafından raptiye simgesi belirecektir. Sabitlemeyi devre dışı bırakmak istiyorsanız, kişi veya grubun üzerinde parmağınızı yine sağa doğru kaydırın Kaldır (Raptiye Simgesi) seçimine dokunmanız yeterli olacaktır.


Android’ de WhatsApp Sohbet Konuşmalarını Sabitleme

  • Öncelikli olarak sabitlemek istediğiniz kişi üzerine basılı tutun
  • Daha sonra sohbet ekranın üzerinde bir takım seçenekler listelenecektir. Bu seçenekler arasından Raptiye (iğne) görünümlü simgeye dokunmanız yeterli olacaktır

Bu işlemin ardından “Sabitlendi” uyarısı karşınıza gelecek. Sabitlenen sohbetlerinizin yan tarafından raptiye simgesi belirecektir. Eğer bu özelliği devre dışı bırakmak istersek te sohbete basılı tutun ve tekrar raptiye simgesine dokunun.

Yapılması gereken işlem bu kadar!


Son olarak belirteyim sohbet listenizden sadece 3 kişiyi sabitleyebilirsiniz. WhatsApp hakkında merak ettiğiniz tüm konulara sitemizin arama alanını kullanarak ulaşabilirsiniz.

WhatsApp’ da Resimleri Kalite Kaybı Olmadan Gönderme

WhatsApp’ da Ne Kadar Yazıştığınızı ve Ne Ölçü de Medya Gönderdiğinizi Öğrenin

KILIC
KILIC
Internet, bilgisayar, yazılım, donanım ve mobil dünyaya dair aklınıza gelebilecek teknolojik gelişmeleri bulabileceğiniz konuları içinde barındırmakta. Teknoloji dünyasındaki haberleri, sistemle ilgili bilinmesi gerekenleri özgün anlatımlar ile sunmaktadır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.